| anonim_4396 a întrebat:

Cum se joaca,,da sau nu",,frunza",,castelul",, la malai"?

Răspuns Câştigător
| TheEyes a răspuns:

Salut."Da sau nu" cred ca se joaca prin a iti pune cineva intrebari si tu trebuie sa reaspunzi afirmativ sau negativ.Frunza se deseneaza si trebuie sa te tragi, sa impingi si sa alergi pana in casa la adversar si sa pui piciorul sa pe PUS.El se afla in coltul terenului adversaruluI.Cauta pe net un desen si ai sa vezi cum se deseneaza.Castelul chiar nu am auzit de el.La malasi este un portar si doua echipe.Echipele acelea se dribleaza ca sa dea gol.Voi stabiliti la ce numar sa intre urmatoarea echipa. Daca sunteti doua echipe si un portar atunci va schimbati intre portari. Portarul isi alege din echipa pierzatoare, bagand pe altcineva in poata.Imi pare rau dar "castelul" chiar nu stiu cum se joaca.Salut,bafta

1 răspuns:
| AnimatedSignature a răspuns:

Da sau nu: pai, numele jocului.
Frunza: Chiar nu stiu.
Castelul : Am inventat cu un baiat un joc de castelul. Deci faci niste pietre (un turn din pietre) pe nivele, si arunci cu mingea de la diferite unghiuri, si fiecare nivel este mai greu. Asta e jocul inventat de noi.
La malai: Ca fotbalul, numai ca doua echipe joaca contra ele insusi, si e un singur portar.