| anonim_4396 a întrebat:

Cum se practica un sarut prefect? am mari emoti pentru primul sarut si nu vreau sa-l transform dintr-o senzatie perfecta intr-un cosmar.am ezitat de vreo 5 ori.help me!

Răspuns Câştigător
| OglindaOarba a răspuns:

Buna kiss

Iti multumesc pentru raspunsul de la problmea mea cu pisicahappy.
Asa...acum sarutulhappy. problema oricarei fete din pacate care se teme sa nu se faca de ras ca nu saruta binehappy. Deci, incepeti sa va sarutati doar pe buze pentru inceput iar apoi il musti incet de buza si apoi vezi daca vrea sa va pupaciti cu limbutzahappy, si serios acum, nu exista sarut perfect, nu exista ghid, vine de la sine, serios, numa sa nu uiti sa ma si respiri din cand in cand ok? Sper sa te ajute macar putine... pupkisskisskiss

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei nu conteaza cum saruti. Nici un baiat nu o sa iti spuna in fata ca ai sarutat prost. Si nici nu cred o sa spuna la altii. Sarutul e ceva special si iti garantez ca nimeni nu se plange de calitatea unui sarut. Sarutul este un gest de tandrete intre doi iubiti si iti spun sigur ca nimeni nu se va plange de calitatea unui sarut vreodata.

| Flav a răspuns:

Sarutul nu se practica, ci se simte...

nony
| nony a răspuns:

Nu exista un sarut perfect. Dar exista acel sarut cu pasiune, cel ce reprezinta perfectiunea in simturile tale.Sarutul este perfect doar cand il oferi din inima.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu-l amana, nu te concentra asupra lui, nu pune multa teorie in asta... si va iesi de vis!

| daniDeeDee a răspuns:

Totul vine de la sine.

| adeana a răspuns:

Pai. incepi prin a te saruta happy
Nu mai ezita, nu te mai gandi atat, fa ce simti. nu te grabi, fii sincera daca respectivul apreciaza asta si o sa vezi ca o sa iasa perfect. Si daca nu, o sa experimentezi pana iese.
Pentru fiecare om e altfel, nu se poate spune ca este o reteta.
E important sa se intample cand vrei tu. sau cand vreti amandoi. in niste conditii in care sa te simti confortabil sau poate sa fie ceva spontan - astea sunt cele mai faine saruturi happy
O sa iasa bine, apuca-te de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă eziți în continuare cum vrei să știi?
Nu s-a născut nimeni învățat, numai prin practică te perfecționezi în taina sărutului. Lasă-te purtată de val și ai să înveți. Nu este o tehnică anume, ci este vorba de cea ce simți față de acea persoană.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fao asa cum iti spune inima.De exemplu eu nici nu mi-am dat seama cind a fost acel sarut.

| Iooooooooo... a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi asa. chill out. totul vine de la sine. nu o sa transformi nimic intr'un cosmar. te lasi purtata de val. incet. nu te grabi. vei simti tu pe moment ce sa faci. si totu' va fi ok. happy