| cevazacelamineintorace a întrebat:

Cum se pune la messsenger,,, IDLE"?
Fundita

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Te duci sus la Messenger apoi apesi pe "preferences", apoi de la categorii alegi"privacy " si la "idle status" iti alegi timpul dupa care vrei sa iti apara la status idle. Apoi apesi OK si gata.tongue.
Iti va aparea la status idle in momentul in care trece perioada aceea de timp in care tu nu ai pus mana nici pe tastatura nici pe mousetongue
Succes!

12 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Daca o perioada de timp nu te-ai atins de calculator

| Petronela a răspuns:

Idle se pune singur nu poti tu sa-l pui. Ceea ce poti face este sa intri sus la "messenger" apoi click pe "preferences" si dai click pe "privacy" si cauti "idle status". Fundita?

| evoke a răspuns:

Nu poti pune singur...decat daca ai programe de alea cu Idle fals.
Idle-ul se porneste automat dupa cate minute este pus si nu misti mouse-ul. big grin
Daca vrei sa ti-l pui dupa nu stiu cate minute...iti intrii in id, dai lcik pe Messenger -> Preferences -> Privacy si acolo o sa-ti apara sub "When I sign into Yahoo! Messenger" "Idle status". Il pui la cate minute vrei si dai ok.batting eyelashes

| Yugeen a răspuns:

Buna,

Gasesti informatii pe site-ul de mai jos.
Se poate pune un fake idle, care odata pornit, indiferent ca esti sau nu la pc/laptop/etc., iti arata "IDLE".
http://www.stealthsettings.com/fake-idle-icon-status-ymessenger.html

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Idle nu til pui tu se pune automat dupa ce nu mai esti la calculator cateva minute. Dar til` poti seta la cate minute vrei sa aparawinking

| Kittynika a răspuns:

Deci...intri la Messenger>Privacy Options>Show me as "IDLE" if i don't use the computer for...si poti da de acolo de la cate minute sa iti apara idle la status. daca de un minut nu mai umbli la computer o sa iti apara asta la status.

| Urzică a răspuns:

"Idle " la messenger se pune atunci cand tu ai treaba si nu folosesti alculatorul. Dar trebuie sa fii mess.Calculatorul, nefiind folosit" se pune pe standby si atunci ti se pune idle.

EuSiAtat

| BuBu_7744 a răspuns:

Intra sus la messenger->preferences->privacy->si undeva iti aapare o casuta unde de regula scrie 15...sterge scrie 1 iar dupa un min. iti va aparea idlebig grin

| BAIATUL110 a răspuns:

Nu se pune tongue

apare singur daca nu esti activ pe mess happy

| ramitzu a răspuns:

Nu poti sa pui uh pentru ca asa vrei... se pune atunky cand nu esti la pc. jy nu poti sa induky in eroare pe knv daca asta vrei...winking

| casy14channel a răspuns:

Nu poti pune, iti apare idle atunci cand nu mai esti la calculator timp de mult timp!

| AngelOfDeath_3541 a răspuns:

Idlle se pune automat daca nu stai o vreme la calculator. Fundita?