| SICAFLORIN a întrebat:

Cum se trimite un e-mail la orice persoana? funda raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Daca ai ID de yahoo messenger, tot ce trebuie sa faci este sa intri pe https://login.yahoo.com/config/login_verify2?&. src=ym, sa te loghezi folosind datele tale, iar mai apoi selectezi "New". In casuta "To" vei adauga adresa de mail caruia vrei sa-i trimiti email-ul, casuta "CC" o vei completa cu adresa ta de email (adresa ta de mail este compusa din ID-ul tau urmat de @yahoo.com spre exemplu... daca id-ul tau este alina_alin12, adresa ta de email va fi alina_alin12@yahoo.com), in casuta "Subject" vei scrie un mesaj de adresare, iar in spatiul acela mare si gol vei scrie mesajul ce urmeaza a fi trimis, dupa care se va face click pe "Send".
Succes! happy