| AnaliaDeepika a întrebat:

Da exemple de situatii in care se manifesta si efectul si efectul dinamic al unor forte.

Răspuns Câştigător
| Aishaa a răspuns:

Si efectul static si dinamic? Daca este pentru fizica, atunci ar trebui sa fie buna situatia: Un autobuz ce circula pe sosea are un efect dinamic fata de de un copac de pe sosea de ex, care sta. Dar are un efect static fata de un calator al sau [autobuzu] care nu se misca fata de autobuz.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S

| ASALARAS a răspuns:

Efectul static este atunci cand autobuzul este in repaos fata de calatorii din inauntru iar efectul dinamic este atunci autobuzul este in miscare fata de un pieton.Imi dai funda te rog?