| StEph_3689 a întrebat:

Daca ar fi sa-i definesti unui orb lumea cum ai face-o? ce definitie i-ai da?

Răspuns Câştigător
| FuCkMAn a răspuns:

In primul rand lumea este foarte greu de definit daca nu imposibil pentru ca oamenii difera intre ei,unii sunt milostivi,unii sunt rai,nemilosi, altii destepti iar altii mai putin destepti.I-as spune ca lumea in care traim este o lume cruda, dar care cu ajutorul nostru se poate schimba.One love

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

I-as spune ca lumea e plina de belea, nu e loc de munca sunt multe alimanii afara si ca daca are nevoie de o vorba buna sa ma cheme asa ii mai povestesc ce vrea.

| MariuZ a răspuns:

Lumea e locul in care toti oamenii care vad sunt orbi.

| Lavynya95 a răspuns:

I'as spune asa: Lumea in care traiesc si traiesti, nu este asa cum ti'o imaginezi.Inca de la o varsta frageda invezi ce e moartea,dezamagirea, umulinta, dar si fericirea si dragostea.Cand devii adolescent ai deaface cu o inima franta,dar si de cele mai frumoase senzatii,primul sarut etc. dar viata este destul dee cruda,gandeste'te numai la copii care isi petrec noptile in plina strada,la atatia cersetori care traiesc doar din mila noastra,la atatea crime,la atati oameni rai.Da,intr-adevar, viata este doarte cruda, dar are si partile bune de aceea trebuie traita la maxim.

| smile4mee18 a răspuns:

In 2 cuvinte:ORIBILA(pentru ca oamenii te injunghie pe la spate)si MINUNATA(pentru ca poti avea prieteni si o familie care sa te sustina)

| Amyyyyyyy a răspuns:

K e de ***! Simpluuu` daca nu ai prt si nu ai pe NIMENI chair ca ar fi mai bine sa fi orb...pe bune.winking

| StEph_3689 explică:

Un loc cu bine si rau!

| Douapuncteicsss a răspuns:

Lumea pentru mine este un loc minunat big hug as defini lumea ca pe un loc foarte minunat frumosbig grin