| gingergirl1 a întrebat:

Dacă aţi putea locui oriunde, ce tară aţi alege?
De ce? big grin

18 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Romania. Pentru ca am multi prieteni aici, majoritatea rudelor, cunosc limba, am o casa, un job, un rost in viata, intr-un cuvant aici ma simt acasa si sunt genul care greu isi schimba si locuinta, dar de unde localitatea, judetul sau tara... In multe alte tari as merge, dar numai in vizita.
Vad ca unii si-ar dori sa locuiasca prin alte tari din UE, nelamurirea mea ar fi ce ii opreste? Am inteles ca in SUA sau Canada ai nevoie de viza, dar pentru Anglia, Belgia, Olanda, Italia, Spania nu iti trebuie nici macar pasaport. Si mie mi-e greata de cum merg multe lucruri in tara asta, dar asta ma face sa imi doresc sa plece cei vinovati, nicidecum sa plec eu.

| Pricked a răspuns:

Anglia. De ce?- Habar n-am.

| Azµre a răspuns:

România
Țara tuturor posibilităților!

| 01rukia01 a răspuns (pentru Azµre):

Exact!
la noi ca la nimeni

| Bitza91 a răspuns (pentru Azµre):

(im)posibilitatilor!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Planeta GTHRH, tara Atrieu, orasul Invictiam.
Nu intreba, nu stiu traseul.

| Niiiicu a răspuns:

Usa deoarece de mic copil imi doresc sa ajung acolobig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olanda, Germania, Belgia, Spania, Suedia, Norvegia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minus cateva tari din Africa pe unde inca se mai mananca aia intre ei, as alege absolut orice alta tara care sa ma tina departe de cocina numita Romania.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

As alege tot Romania pentru ca este tara mea natala si nu m-as desparti de ea

| Z3R0H0uR a răspuns:

America, Las Vegas.

Sunt multe mistere in acel oras, multe parcuri de distractii, chestii din astea, uite-te pe net "Las Vegas".

| Kryss13 a răspuns:

As calatori in toate tarile. si voi locui in tara in care mi-a placut cel mai mult happy

| 현주 a răspuns:

Coreea,Japonia sau China...Ori Indonezia.De ce? Pentru că în America ajung toţi proştii.

| Bitza91 a răspuns:

America! Deoarece este foarte dezvoltata economic, traiul de viata este altfel, oamenii sunt diferiti, conducerea tarii este facuta ca la carte..sunt mult de spus in comparatie cu tara noastra!

| Alin0001 a răspuns:

As alege Dubai deoarece este o tara foarte spectaculoasa si foarte bogata, cu peisaje minunate, de nedescris, care se imbina cu impresionantele orase!

| CataLyNh0 a răspuns:

Romania,imi iubesc tara big grin

| teodorteoteo a răspuns:

America la plaja fete frumoase amricane vedete

| Baiceanu_Seby_1998 a răspuns:

Italia,pentru ca este o tara foarte frumoasa sadare mare, munti etc)