| Orbithh a întrebat:

Daca cineva are apendicita si face operatia este posibil sa se ingrase sau sa slabeasca?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Pfff...e o complicatie a apendicitei in sensul ca apendicele ''explodeaza'' si puroiul se imprastie in stomac. creste febra, durerile sunt mult mai mari, cam aceleasi simptome. Doctorul este cel care precizeaza exact diagnosticul.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta depinde de organismul fiecaruia. Unii se ingrasa altii slabesc.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nu există şanse să te îngraşi, pentru că trebuie ţinut un regim alimentar după operaţie.

| Xtreeem a răspuns:

Este posibil sa se ingrase :*

| Oana92 a răspuns:

Slabesti doar in acele zile cat stai in spital pentru ca nu ai voie sa mananci. Dar cel mai probabil dupa te ingrasi. Mai ales daca dai peste un anestezist idiot care iti greseste anesteziahappy

Dar operatia de apendicita nu e optionala, e obligatorie, altfel se complica, duce la peritonita si in final la deces. Asa ca indiferent daca ingrasa sau slabeste trebuie facuta.
Daca tu esti in situatie iti doresc sanatate!

| Orbithh explică (pentru Oana92):

Cum se manifesta peritonita?

| darrio2007 a răspuns (pentru Oana92):

Intrebare care nu ajuta cu nimic.De ce ti-a dat-o castigatoare doar ea stie.

| Oana92 a răspuns (pentru darrio2007):

Poate pentru ca a considerat ca raspunsul meu a ajutat-o. Dar daca doresti poti sa-i ceri tu funda aia, eu nu incerc sa fac colectiehappy

| darrio2007 a răspuns (pentru Oana92):

Nici eu nu sunt cersetor.Stai linistita.Am destule.

| Oana92 a răspuns (pentru Orbithh):

Pfff...e o complicatie a apendicitei in sensul ca apendicele ''explodeaza'' si puroiul se imprastie in stomac. creste febra, durerile sunt mult mai mari, cam aceleasi simptome. Doctorul este cel care precizeaza exact diagnosticul.

| LoriLoL a răspuns:

Nu! m-am operat de ani buni si nu au fost schimbari in organism!

| alex500 a răspuns:

Sa te ingrasi, in niciun caz!

| Madut21 a răspuns:

Dupa operatie trebuie tinut regim si vei slabi. Depinde de durata regimului cat de mult, eu am tinut 2 saptamani si am slabit 4 kg. Dupa ce revii la alimentatia ta de dinainte de operatie le pui la loc big grin

| andreea49 a răspuns:

Clar mai slabesti cateva kg. De curand, o colega s-a operat si a mai slabit un pic.

| gabriela1150 a răspuns:

Slabesti..nicio sansa sa te ingrasi!

| Crishulinaaa a răspuns:

Da. depinde de organism. si eu am facut operatia de apendicita dar sincer chiar nu pot sa mai tin minte ce s-a intamplat. oricum tine de organismul fiecaruia. happy

| Orbithh explică (pentru Crishulinaaa):

Pai,eu de exemplu slabesc foarte repede.