| MIkihellaA a întrebat:

Daca de exemplu o prietena ( ma rog o fost prietena ) mi-a zis azi la scoala ca m-am schimbat ca inainte eram altfel.
CA eram diferita : acum 3-4 ani (atunci eram copii)
si daca imi zice ca m-am schimbat inseamna niciodata nu m-a cunoscut cu adevarat adica eu eram ( nebuna, faceam tot felul de chestii multe. chestii ) cred. si acum sunt ( retrasa) adica nu sunt sigura cum sunt eu cu adevaarat
mai degraba cred. ca sunt mai "NEBUNA" dar nu stiu. dc am devenit retrasa? oare nu mai stiu cine sunt eu?
adica nu cred ca e genul meu sa fiu tacuta si retrasa...dar as vrea sa schimb asta dar nu stiu ce e cu mine |? imi par rau ca va ocup timpu cu probleme din asteaoh go on

4 răspunsuri:
| killllls a răspuns:

..

| xSmiile a răspuns:

Am trecut si eu prin asta.
Nu mai stiam cine sunt, ce vreau, care sunt visele mele.
Intr-o zi in timp ce ascultam muzica am incercat sa fac un tip de jurnal. Scriam tot ceea ce ma preocupa, problemele si dubiile.
Scrisul unui jurnal m-a ajutat foarte mult (mai ales in timp ce ascultam muzica).
Ceea ce vreau sa spun e ca ar trebui sa scrii un jurnal happy nu e obligatoriu sa fie jurnal de-acela special chatterbox( eu una am scris pe un caiet normal de romana).
Poate daca o sa iti scrii si tu sentimentele si gandurile pe o foaie, vei reusi sa descoperi ceea ce e in interiorul tau, cine esti tu. happy
Sper ca sfatul meu sa te ajute.winking
Ciao! big grin

| Kamy28Full a răspuns:

Stiu cum elaughing Si eu am patit la fel dar eu eram retrasa, apoi am inceput sa fac tot felul de nebunii dar apoi s-a intamplat sa imi ea cineva locul cand m-am mai cumintit si acum parca traiesc in umbra. Oamenii se mai schimba dar nu intrucat cat sa u-i recunosti si nu conteaza cat de nebun esti si cat este de aproape de prietenii tai:* Sper ca te-am ajutat

| anreeasweety22 a răspuns:

Pai eu zic sa iti gasesti o prietena cu care sa te impaci bine si mie mi s a intamplat asa si am o prietena buna acum... sau daca tu crezi ca fosta ta amica s a schimbat
puteti reveni la vechea voasta prieteni e pacat sa fi retrasa mai ales daca nu e stilul tau. sper ca te am ajutat