| KSD a întrebat:

Daca imi fac imputernicire de la parinti pe numele verisoarei mele sa ies din tara, ea are nevoie sa prezinte la notar cazierul judiciar? e neaparat?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Trăim în România, adică ţara tuturor posibilităţilor. Nu sunt norme stricte, aşadar te vei putea descurca şi fără.
Succes!

| pietrean a răspuns:

La notar, toti trebuie sa prezinte buletinele(sau daca nu are cineva buletin emis, se prezinta certificatul de nastere). Cazierul judiciar, este doar pentru adulti, adica persoane majore.Nu inteleg,de ce vrei sa procedezi asa! Si apoi la vama, vezi sa nu ai probleme, daca este vorba de copii, ca acolo te verifica, cand este vorba de minori.

| adywow a răspuns:

E ROMANIA.se poate fara, am un prieten care a avut o problema asemanatoare, trebuie sa gasesti doar notarul "potrivit"