| cipicu92 a întrebat:

Daca vreau sa imi iau un smartphone (samsung galaxy S2, iPhone4/4S...eu m-am orientat spre 4S)la Orange la abonament, am inteles ca trebuie platite 4 abonamente in avans daca nu mai ai abonament in retea(daca telefonul costa 1000RON + abonamentul 400RON ar veni cam 1400RON), dar acele 4 abonamente platite in avans reprezinta primele abonamente adica nu mai platesti nimic 4 luni sau ultimele luni din cntract adica la sfarsit?

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Buna, eu nu am auzit de 4 luni in avans pana acum. Mie mi s-au cerut 2 luni in avans iar suma respectiva ramane in contul tau Orange ca si garantie in cazul in care nu platesti abonamentul. Ti se vor returna acei bani doar in momentul in care inchizi abonamentul sau se termina perioada contractuala iar tu nu vrei sa mai continui.