| SenSuaLSeDuct1oN a întrebat:

Dati-mi ceva idei despre aceasta fraza "Luceafarul-un poem al dorului de absolut" dau funditza...plizzzz

Răspuns Câştigător
| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Incearca sa privesti lucrurile cu melancolie sa incerci sa descifrezi fiecare cuvan ce vrea sa spuna mihai eminescu in Luceafarul si cui ii e dor de cine si de ce. Incearca sa vezi totul ca un sentiment care poate aduce bucurie sau tristeze unde iubirea exita pretutindeni si intunericul pandestede la colturile lui.