| Baiaaanca a întrebat:

Dati-mi exemple de obiecte, chestii etc, care le pot face eu, cu mana mea, manual. Dar sa fie dragute happy

Răspuns Câştigător
| Mina a răspuns:

Poate gasesti aici ceva ce iti place.;)
http://www.handmadeart.ro/
http://ilovehandmade.ro/category/idei-de-handmade/

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a 6-a si a 7-a exista in manualele de ed. tehnologica(la testele de evaluare de la modulele cu materiale) niste indicatii si obiecte. Iti explica acolo esentialul. Ne-a tampit profesoara cu testele alea, bine ca m-am scapat de modulele alealaughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De exemplu poţi face "degeţica". E o chestie manuală foarte fainăwinking

| frumushika09 a răspuns:

Agrafe de par, fluturasi decorativi, buchet de dulciuri, ornament de prajituri, bijuterii de efect, o fusta de vara, o cutie pentru bijuterii, un bazin pentru pasarele, o geanta cu disign original, un burete-puf, o coronita de printesa, o oglinda, un tricol original si altele... daca te intereseaza un lucru din lista da-mi mesaj si iti zic cum se confectioneaza!

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Barcute din hartie colorata, coifuri amuzante... din plastelina poti face multe chestii faine. faci ca o jumatate de coaja de nuca si ii pui scobitori sau chibrituri si ai un arici. Poti sa te apuci sa faci bratari si cercei, chiar coliere.tonguetonguetongue
BAFTA!

| Shift a răspuns:

Poti sa faci un pahar/cana superba. Ia un pahar/cana simpla, alba si incepe sa-ti „versi" imaginatia pictand pe ea orice vrei tu. :X

Poti face bratari din ata din diferite culori. Nu stiu exact din ce material :d Dar stiu ca se foloseste tehnica nodurilor. Cauta pe google, sigur vei gasi. „Bratarile prieteniei" parca se numeau.;;)

Fa orice din hartie colorata, flori chiar si o vaza daca te pricepi.;)

Poti face o casuta din chibrituri/scobitori + lipici. :))
Este foarte cute, poti sa-ti faci diferite modele, realizand astfel chiar o colectie. :-?

Caracatite din fire de lana :))
http://images.google.ro/......tp?/imgres
am facut asa ceva in clasa a IV a.
Mi'au placut foarte mult pe'atunci.:))
Si sunt si usor de realizat.

Eh...acum nu mai am timp sa caut pe internet si nici sa'mi mai aduc aminte ce faceam in clasele mici.;))
Oricum, succes!;)

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poţi face cercei, brăţări, medalioane(îţi trebuie doar să'ţi cumperi pastă fimo), poţi face o grămadă de chesti din hârtie(origami) îţi poţi personaliza tricourile simple doar cu ajutorul vopselii textile sau al acrilicelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O floare