| JustFreedom a întrebat:

Dati-mi idei, ce sa pictez?

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Umbre.si eu sunt pasionata de pictura si ador sa desenez umbre in diferite ipostaze.am vazut foarte putine modele asa ca de ce nu?! Sunt ceva mai... special, mai misterios, mai frumos. Numai bine!

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Fă-ți un autoportret, că dacă îl faci urât să nu te înjure altul că a stat și a pozat și ai făcut un portret urât!

| Kaname a răspuns:

Dacă ai talent cu adevărat porterul unei persoane dragi,autoportret sau a unui personaj fictiv
Poți picta peisaje din zona în care stai sau chiar din lume(te inspiri de pe net dacă nu știi)
și altele ca... flori,animale, insecte laughing, etc
PS:nu cred ca nu ai idei.nu poți sa te hotărăști happy

| AidaAmaranta a răspuns:

Un copac happy

| redrosegirl a răspuns:

Buna.
Pai ai putea sa surprinzi diferite fenomene ale naturii; Oamenii facand diverse lucruri; Nuduri; Portrete; Autoportret; Flori; Diverse obiecte; Peisaje Abstracte; Animale; Icoane; Locuri sau locatii; Personaje din desene animate, filme, etc.
P.S : Poti cauta pe Google imagini cu picturi dn care te poti inspira.
Pupici!

| nimicaici a răspuns:

Ai putea sa faci o fata de om, jumatate trista si p cealalta ai putea sa scrii ceva.

| YoanaYo a răspuns:

Intorci capul pe geam, te uiti bine, apoi te intorci spre foaie si incepi sa schitezi. La mine merge big grin

| Crystynyk1 a răspuns:

Moartea si Viata; Imaginatie si realitate;

| UrsuletulCioco a răspuns:

Un copac nu stiu.

| JustFreedom explică:

@Kaname, asa este nu pot sa ma horatasc, de aceea cer sfaturi big grin, iar netul, ei bine netul nu prea imi foloseste la nimic ca daca stau sa ma gandesc aproape tot ce e pe net e deja desenat sau pictat iar eu nu vreau asta big grin