| Zambet a întrebat:

Dati-mi niste idei ce sa fac.ma plictisesc nu mai pot.De dormit nu pot, pe mess ma plictisesc, pe net nu am ce face. Spuneti-mi si voi ceva

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt multe de facut happy Nu trebuie sa te plictisesti niciodata big grinCauta intodeauna ceva de facut happy Uite cateva idei :
-Iesi afara cu prieteniilove struck Asa nu te vei plictisi niciodatahappy Sau daca e frig si nu ai cu cine iesi cheama o prietena la tinelove struck In 2 mai trece plictiseala happy
- Ajuto pe mama ta la curatenie...la mancare happy La ce are ea nevoie.big grin Iti va trece plictiseala si se va bucura si mama talove struck
- Vizioneaza un filmlove struck
-Compune poezi happy ( asta fac eu cand ma plictisesc laughing )
- Asculta muzica happy Daca vrei poti chiar sa dansezi love struck Putina miscare nu strica niciodatahappy
-Mai raspunde pe TPU la intrebari happy
-Citeste o carte. Poate pare plictisitor dar dupa ce citesti putin va incepe sa iti placalove struck Sau daca nu, poti citi o revista happy
-Vezi ce mai e pe la tv happy
- Deseneazahappy
- Invata la ceva happy
Gata cu plictiseala!love struck

22 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Asculta muzica, urmareste un film.

| MikyMi a răspuns:

Du-te si te plimba cu gasca ta de prieteni.sigur iti va placea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita`te la Zeitgeist, documentarul. Il gasesti doar pe net. O sa iti schimibe viata.

| johny_9421 a răspuns:

Asculta muzica, deseneaza, suna un prieten/o prietena... Fa ce-ti place tie mai mult! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Stiu cum e!
Niste muzica, un film, o iesire in parc, nu ar strica. Sa citesti o carte, fa sport, povesteste cu cineva, invata ceva ce ti-ar place, mai da un răspuns pe TPU, intra pe chat si eventual cauta 101 lucruri de facut de plictiseaa. Nu te sfatuiesc sa faci, dar cel putin te vei amuza.

Pa-pa!

| cotzobel a răspuns:

Citeste o carte, asculta muzica, uita. te la un film, iesi afara- plimba. te prin parc, singura sau cu o prietena, fa curatenie in casa, gateste sau prepara prajitura ta preferata. eu una mereu sunt pe fuga, chiar mi.ar placea sa am si eu timp libera, sa pot spune si eu: " off, ce ma plictisesc"sad. cand o sa ai famile, copii, sau un servici incarcat iti va fi dor de perioada asta de plictisealahappy

| Deea a răspuns:

Incearca pentru 5 minute sa nu te gandesti la pinguinilaughing

| valy a răspuns:

Dormitongue

| Victoria a răspuns:

Citeste o carte buna. Iti recomand "Crima si pedeapsa"(Dostoievski), "Ratiune si simtire"(Jane Austen), "Eugenie Grandette(Honore de Balzac).

| Majj a răspuns:

Fa un sport, iesi in oras cu prietenii... fa ceva care iti face placere

| Mamamare a răspuns:

Joaca-te ceva pe net.
Inceraca sa vorbesti cu mai multe persoane pe mess(nu o sa te mai plictisesti)
Fa-ti temelelaughingrolling on the floor)
Raspune/pune intrebarii pe TPU.
Sunt multe lucruri...

| aisha01eu a răspuns:

Fa-ti un jural si scrie in el tot ce iti trece prin cap.

| ski a răspuns:

Asa patesc si eu de multe oriwinking, mie imi place sa desenez si chiar ma pricep, deci asta e unul din lucrurile pe care le fac atunci cand mor de plictiseala. poti sa citesti bancuri pe netwinkingmie chiar imi place...sau sa iti pierzi vremea pe youtubelaughing

| TutiQ a răspuns:

Eu una prefer sa citesc. Daca nu iti place sa citesti, iesi in oras, inscrie-te intr-o organizatie ceva, sunt destule si crede-ma ca e chiar frumos. Baftahappy

| tpuguru a răspuns:

Daca chiar vrei sa te distrezi, mergi la cinema 7D.Este foarte tare!

Răspuns utilizator avertizat
| alecsx a răspuns:

Vino la, mine sa ai grija de nepoata-mea ca am ramas singur cu ea rolling on the floor

| unqbogdan a răspuns:

Minim 30 de minute de miscare in aer liber! laughing ca la televizor. laughing daca stii engleza, fa-ti un blog si scrie in el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...asculta si u muzicahappysau uita-te la un filmbig grincvpe internet la camera ascunsa sa vezi ce super este nu mai poti de ras la camera ascunsa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-te de vata scunselea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta muzica, cand tie somn daca vrei poti sa dormi, daca ai gantere folosestele, uitate la filme, iesi prin oras cu prieteni
citeste o carte pentru ca mie numi plac cartile numai iti recomand.

Răspuns utilizator avertizat