| alinaaa22 a întrebat:

Dati-mi niste modalitati pentru a adormi mai repede :* FUNDA:*

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! bea o cana de ceai de tei..si vei vedea efectulwinking
O zi frumoasa sa aihappy

| EmaS a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceva frumos, la persoana pe care o iubesti, la ceea ce ai dori sa realizezi, la un camp plin cu flori, un lan de grau.La Dumnezeu, la ingerasi.Si o sa uiti de tot ce este rau. Roaga-te si citeste din Biblie inainte de culcare.Psalmul 4,, Eu mă culc şi adorm în pace, căci numai Tu, Doamne, îmi dai linişte deplină în locuinţa mea.,,

| ZOZOKid a răspuns:

Bea o cana de lapte cald cu miere inainte de a te culca.
Aeriseste-ti camera sau culca-te cu fereastra deschisa.
Asculta o melodie calma, relaxanta si care iti place chiar inainte de culcare.
Daca vezi ca nu adormi, ia o carte si citeste din ea pnetru 20-30 de minute si apoi culca-te la loc.
Poti incerca si numaratul oilor in gand, dar la mine n-a functionat (am numarat odata 2000 de oi si tot n-am adormit laughing ).

Răspuns utilizator avertizat
| Dianaㄨ a răspuns:

Ceaiul de tei calmeaza, sau poti incerca sa citesti ceva.
Mult succes!

| Youkillme a răspuns:

Incearca sa nu te gindesti la nimic, si sa asculti cu atentie diferite sunete mici...sau inainte de culcare fa multe exercitii fizice ca sa te obosesti asa somnul tau va fi mult mai dulce si placut....somnusor! funda

| RiperruzAditz a răspuns:

I-a somnifere

| 3Poid a răspuns:

Eu asa fac : Imi iau o perna moale si rece (vara) imi pun mainile sub perna si capul in ea sau la stanga mea! sper sa-ti mearga!

| xMonsterRockX a răspuns:

Eu imi bag castile in urechi si adorm

| YaruKita a răspuns:

Eu numar in gand si nu ma gandesc la nimic altceva. Nici nu-mi dau seama cand adorm! Sper ca ta-am ajutat happy