| vinty a întrebat:

Dau funda! Astazi, dupa ce am pornit masina, la cateva minute, motorul a inceput sa huruie (sa dea rateuri). Poate fi din cauza ca nu prea mai aveam benzina sau ca nu am mai pornit masina de cateva saptamani?

2 răspunsuri:
| Mădălllinna a răspuns:

Posibil si ca nu prea mai aveai benzina, dar este posibil sa ti se fi bocat firul de la acceleratie.

| Jono a răspuns:

Dupa parerea mea era ori din cauza ca nu mai aveai benzina ori ca nu mai aveai ulei. Incearca sa verifici baia de ulei si sa mai bagi ceva benzina si daca mai huruie si dupa aceea va trebui vazuta de un specialist