| secrets a întrebat:

Dau funda! Cum pot sterge definitiv din calculator ce am salvat de pe net? Si de cand am calculator nou nu mai vad deloc istorie, adica intru pe History si nu vad pe unde am intrat.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca le-ai salvat si le-ai mutat nu poti sa stergi tot odata.trebuie sa le cauti.
daca stergi fisierele cu shift+delete, sunt sterse fara sa intre in cos de gunoi.
daca faci un folder in care bagi cativa GB, va fi prea mare si nu vatrece prin cos, va fi sters direct.
Dar folosind o aplicatie de recuperare, tot vei putea sa le gasesti chiar si dupa o luna.
Daca folosesti o aplicatie ca TUNE UP UTILITIES folosesti functia shredder, si nu vei mai putea sa le gasesti nici cu recuperatorul.
Poti muta intr-o partitie separata tot ce vrei sa stergi si apoi dai format.
Cand spui de history la ce te referi? La browser? Umbla cu google chrome, nu am patit asa ceva cu el.

| secrets explică (pentru valentingb):

Bine dar vreau sa zic, daca le sterg si din cosul de gunoi, ele tot mai raman in calculator?

| valentingb a răspuns (pentru secrets):

Da,ele raman pe hard, ascunse, nu le poti vedea,decat cu programe speciale ca tune up utilities, cu functia data recovery.
Tune up utilities e un program care de asemenea si distruge datele, il poti instala, e foarte destept, 15 zile gratis. Datele distruse nu pot fi recuperate cu prima functie.Dar e cam mare pentru ce ai tu nevoie.
Mai este advanced uninstaller, e micut, destept, are functia shredder.Shredder(daca nu stii) inseamna tocator, iti face fisierele rumegus.Chiar daca raman cumva pe hard, sunt praf, nu mai ai ce scoate din ele.Tu probabil de asta ai nevoie, sa nu le mai vada nimeni.

3 răspunsuri:
| MeetTheMonster a răspuns:

Scoateti programul CCleaner