| FrozEenSoul a întrebat:

DAU FUNDA! Si vot! Deci, cum pot sa salvez la "Photoshop cs5 " O imagine facuta de mine, adica am facut un text, am colorat si background-ul si nu stiu cum sa salvez. Adica daca dau save as imi face un fisier de 70 de mb si in format psd. Eu vreau bmp sau jpg.

2 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

Cand dai save as, apare o fereastra, in care acolo unde scrie formatul fisierului ai o sageata mica, pe care daca o apesi iti apare o lista, alegi formatul jpeg sau care doresti si salvezi fisierul...winking Mai sunt cateva chestii de care sa tii seama, dupa, fiindca te intreaba de rezolutie, alea-alea, da` te descurci tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna asa eram si eu la inceput dar uite te pot ajjuta, acolo cand ai dat save si ai ales fereastra ma rog unde vrei tu sa salvezi poza acolo jos unde arata numele pozeiarata ce fel de nmume are adica png jpg...asa si acolo la numele ei in dreapta e o sagetica mica de setare si dupa acolo dai clik pe ea si dai mai in jos ca-ti va aparea o fereastra mica si cand dai mai in jos iti va aparea acolo sa setezi poza pe JPG. Funda? a da si apropo te rog imi spui deunde ai downloadat ps cs5 ca ma chinui mult sa-l caut.