| lovenrt a întrebat:

Dau funditaam cosuri pe spate si pe piept cu sa scap de le pana la vara?

Răspuns Câştigător
| mihhay a răspuns:

Ai spus ca vrei sa scapi de ele pana la vara... daca o sa stai la soare sa te bronzezi o sa ti se ia cu siguranta... cel putin la mine a functionat
si fara prea multe dulciuri

10 răspunsuri:
| cevazacelamineintorace a răspuns:

Te dai cu iod si ele o sa se traga(eu asa fac)-si este si o metoda mai sanatoasabig grin

| Zmeura a răspuns:

Cosurile de pe spate si de pe decolteu apar cel mai frecvent in sezonul rece intrucat pielea nu este lasata sa respire corespunzator. cum e mereu frig, mereu esti imbrobodita cu haine groase...nu prea poti sta in tricou/maieu cum stai vara. cel mai bine e sa faci un dus in fiecare zi si`n zonele cu probleme sa te speli cu un burete abraziv, sa curete mai bine happy usor usor, o sa-ti dispara!

| didy_2216 a răspuns:

Pai du-te la un dermatolog si acesta iti va da un tratament. dupa parerea mea este cel mai bine.decat sa-ti dai cu tot felul de creme si sa ti se infectezewinking

| didy_2216 a răspuns:

Bine spus:Barosanka_12ani si eu folosesc mibazon chiar daca este un unguent pentru animale. dar este foarte bun, imi dau cu el pe fata pentru am disparea cosurile si chiar functioneazawinking. eu de obicei am dau seara inainte de culcare iar a 2 zi chiar se vede efectul...iti sugerez sa incerci nu o sa ai regretewinking

| Matusha a răspuns:

Renunti la alimente cu un continut ridicat de glucide(in general dulciurile sporesc aparitia cosurilor pe corp), folosesti un sapun din farmacie si eventual o crema cu zinc, dar tot din farmacie. nici un produs promovat nu face minuni peste noapte de unul singur. succes

| Andreeagen a răspuns:

Bei ceai de urzica neindulcit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ulei de mazline.in fiecare seara te ungi ca el
cu crema anti-cosuri.scrie pe prospect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriem, ce dracu' tot ai cu "dau fundita"? Vrei raspunsuri care sa te ajute? Sau vrei doar raspunsuri? Ia, cheam-o pe maica-ta, sa-i zic vreo doua, trei... patru. Avea dreptate marionumaistiucum ala. Sunteti exact ca si parintii vostri, adica NULI! Aproape toti de pe site ne condamna ca va tragem niste "suturi in fund". Dar, nici unul dintre ei, nu se intreaba din ce cauza parintii vostrii nu va asigura minimum de informatie "in ale vietii". Vroiai un raspuns "soft"? N-ai sa-l primesti de la mine! Trageti de urechi parintii!

| Loretta a răspuns:

Pai eu stiu de mibazon. E o crema de la farmacia veterinara pe baza de antibiotice. Poti incerca. Si nu e deloc scumpa. Daca nu iti trece consulta un medic dermatolog sigur va sti ce-ti trebuie tie si automat te va tine sub supraveghere sa vada cum reactioneaza pielea ta la tratamentul respectiv.