| just for me a întrebat:

Dc toata lumea de pe TPU e inebunita dupa funda?! Doamne, unde te uiti toti intreaba "fundita?:O3". toti au devenit vanatori de funda.eu stiu ca aceste se dau pe meritul raspunsului.inteleg ca sunt asa importante, eu pana acum nu am primit fundita, si nu imi pasa, nu dau rasp si apoi repede sa implor fundita. ce e asta, site pentru cersit?laughing fundita se da pe merit, voi nu credeti?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Toţi vor fundiţe fiindcă au impresia eronată că un număr mare de funde te califică pentru titlul de expert, motiv pentru care le cerşesc întruna fără ruşine. Ceea ce nu e adevărat, se ţine cont şi de calitate, pentru ce fel de întrebări ai primit funda şi cum ai obţinut-o, sunt multe alte criterii luate în seamă. Degeaba ai 300 de fundiţe dacă le-ai primit la întrebări gen Ce zodie eşti? ori Vreau o poreclă sau un id nou. În plus, mulţi au impresia că TPU e un loc de joacă unde ţelul suprem e să acumulezi fundiţe, nu pricep că scopul site-ului e unul serios, sunt întrebări, la Sănătate de exemplu, care au nevoie de răspunsuri serioase, nu glume şi recomandări după ureche, acolo un sfat dat aiurea poate avea consecinţe grave...Răspunde aşa cum ţi-ar plăcea ţie să ţi se răspundă atunci când ai o problemă, ăsta ar trebui să fie principiul călăuzitor, dacă răspunsul respectiv ţi-aduce ori nu fundă e un fapt secundar...

13 răspunsuri:
| `KiddO` a răspuns:

Adevarat graiesti! eu una no sa cersesc fundinta... o sa dau raspunsuri doar in domeniul in care ma pricep... 1 raspuns bine dat e mai bun ca 15 proaste happy parerea mea happy

| Bacemi a răspuns:

Si eu cred la fel. Din pacate fundita ramane totusi o motivatie. Pe cei care vor sa ajute ii face sa se simta cu adevarat folositori. Pe cei care cred ca TPU e un joc ii atrage sa ajunga la urmatorul nivel. Putem face o analogie daca privim TPU din punctul lor de vedere. Ei vor sa foloseasca mereu coduri. Noi nu!

NOname
| NOname a răspuns:

Ai perfecta dreptate! Si pe mine ma enerveaza la maxim cersetorii de fundite. Mi se par dezgustatori, respingatori! Dar probabil sunt doar niste copii, care nu inteleg scopul nostru, al utilizatorilor TPU-ului - cel de a ajuta si a fi ajutati! Asa ca incerc sa "inchid ochii" si sa nu vad acel "fundita?", desi nu este usor.

| Mar a răspuns:

Ei vor sa devina expert TPU oh go on.asata e toata smeceria oh go on.si mai pun si emoticonul ala insuportabil cu javra straight face. pur si simpli nu-l suport. unii ciar trebuie sa invete sa scrie fundita. toate cu funitszaaaa sau fundiiiiiiiiiiiiiiiiittsssssaaaaaaaaa.oh go on

| jarulitza a răspuns:

Buna, eu sunt noua p site-ul asta, credeam ca e facut ca sa aflam lucruri noi sau sa ne ajutam fara funda rochitze fustitze...Nu stiu voi c credeti, dar eu una ma plictisesc teribil in casa si prefer sa raspund unor intrebari decat sa ma uit p pereti asa ca mare importanta nu cred ca o are fundita asta de toti sunt innebuniti dupa ea thinking

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Poi eu n-am inteles ce te supara, pai din ce am vazut si eu se lasa raspuns si apoi "imi dai fundita?" eventual un pls dupa, dar nu cred ca asta influenteaza invreun fel decizia cel care cere ajutor. Dar nu cred ca asta inseamna ca vaneaza fundite, pentru ca din cate stiu aici nu sunt premii materiale, asa ca nu prea si-ar avea rostu sa devii nebun dupa funditewinking
O zii bunawinking Fundita pls?laughingrolling on the flooram glumitlaughing uitate la raspunsuri ca este prima data cand las asa cevalaughingsi ultimalaughing

| Petronela a răspuns:

Ai dreptate.Acest site nu este un site pentru cersit.

| lola_2540 a răspuns:

Ba da, asa cred. fundita? laughing glumeam

| Adredemesconf a răspuns:

Probabil isi inchipuie ca vor castiga ceva.nu este adevarat! Scopul site-ului este sa ajutam si, la randul nostru sa fim ajutati! Titlul de "expert TPU" pe care toata lumea il vrea, nu se obtine dupa nr. de fundite, ci dupa calitatea raspunsurilor pe care le daihappy. Si chiar daca esti expert TPU, nu primesti nimic material, acesta nu este un concurs. Singurul premiu pe care il poti avea este cel sufletesc, atunci cand te simti bine ca ai ajutat pe cinevahappy. Da, este adevarat, putin enervant ca dupa fiecare raspuns, la unii sa gasesti "fundddaaa?" sau "fuuunditsha?". Macar de ar scrie corect.
O zi buna!

| Lαααα a răspuns:

Asthia sau inscris pe TPU doar pentru fundahappy... App fundita?laughing))glm

| jony a răspuns:

Salut! Treaba aceasta nu se numeste cersit! Se numeste: Isterism! Hai sa nu fim asa rai sunt doar niste copii de varsta: 12 ani cam pana la 16, care cere recompensa sa se bucure si ei, ce e asa de rau? Si noi am fost copii dar din pacate nu aveam internet pe timpul acela.happywinkingSi mai am o intrebare! Daca radeti asa usor virtual de niste copii care ziceti voi ca cersesc, oare asa radeti si de oamenii aceia necajiti de pe drumuri care cersesc un ban pentru o bucata de paine? Ei nu sunt de vina! Sistemul! Deci exact asa sunt copii! Sistemul lor nu functioneaza inca, ca a unui adult! Spor la treaba copii cereti funda! TPU. e pentru toata lumea! Nu numai pentru adulti! Respect! happywinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca problema aceasta nu este atat de importanta, desi oarecum deranjanta, s-a mai discutat pe site. Pana la urma cel care a pus intrebarea va acorda funda fara a tine seama de cersit. Sa avem in vedere ca majoritatea de pe site sunt copii si tineri, pentru acestia funda constituie un fel de premiu si un imbold de a continua, ceea ce nu este putin si este bine. Mai mult decat cersitul fundelor ma deranjeaza cersitul temelor. S-auzim si de bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Fundita, un lucru dorit de toti, pentru ca pentru asta este lansata. De ce trebuie sa ne suparam ca toti o doresc? Aceasta este satisfactia unui raspuns corect, care iti creiaza o stare de bine.