| Draguta_Bunica_1939 a întrebat:

De ce balerinele merg pe varfuri? Nu pot angaja balerine mai inalte?

3 răspunsuri:
| white_2190 a răspuns:

Mersul pe varfuri al balerinelor este emblema acestui sport/arta; este o abilitate ce se dobandeste cu mult antrenament si se datoreaza pantofilor de balet ce au in varf o montura speciala numita "pont"

| AnghelB a răspuns:

Draguta bunica,

Merg pe virfuri sa nu faca zgomot. Poate doarme cineva in sala.

| Mishu77 a răspuns:

Ba da(pot angaja balerine mai inalte), dar acelea ar trebui sa mearga in genunchi...