| AlexandraBeatrice a întrebat:

De ce credeţi că oamenii preferă mai mult lucrurile materiale, dar se despart de oameni fără a regreta?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Probabil li se pare mai simplu sa "relationeze" cu lucrurile materiale si le vad mult mai pretioase decat o fiinta umana. Am observat si eu ca de obicei asa se intampla si nu prea pot intelege, in special daca persoana de care se despart e una apropiata sau foarte apropiata.

| Aiwendil a răspuns:

Din egosim.Din faptul ca e cred ca sunt buricul pamantului si ca trebuie tot sa li se ofere.
Mai ales ca vad la televizor de mici despre prieteni adevarati, iubitul/iubita ideal/a, familia ideala si cand vad in realitate ca nu-i asa raman dezamagiti.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de oameni.Este posibil sa para ca se despart de oameni usor ca sa para duri, puternici sau se gandesc ca bunurile materiale nu se mai intorc, dar ca pot repara o relatie daca vor.

| xesusn a răspuns:

Tipul astia de oameni o fac pentru a demonstra ca nu le pasa de nimic
Se despart fara regret deoarece sunt egoisti, se cred cei mai importanti.
Oricum odata ranite sentimentele cuiva greu le castigi inapoi.

| crimena22 a răspuns:

Nu se despart in tot deauna pentru ca unii gasesc dragostea adevarata si pe lucrurile materiale au dat bani.