| anonim_4396 a întrebat:

De ce David Bowie are culoarea ochilor diferita?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Wolfszeitt a răspuns:

Tocmai cictisem un articol despre el. laughing Probabil are heterocromie. Şi eu am, dar nu e chiar aşa de evindent, am un ochi mai verde şi celălalt mai albastru.

| aumih16 a răspuns:

A avut un accident banuiesc ori a avut o boala rara

| ayahuasku a răspuns:

Sufera de anisocoria, termenul medical pentru pupile inegale. S-a batut cu un prieten din cauza unei fete cand avea 14 ani si in urma loviturii i s-a fost dislocat ceva. Culoarea e la fel la ambii ochi dar marimea pupilei stangi da impresia ca ar fi diferita.