| anonim_4396 a întrebat:

de ce dreptul la fericire nu e garantat prin constitutie?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

ma cheama Ramaru si ca sa fiu fericit trebuie sa omor 2 femei in fiecare saptamana. De nu dreptul meu la fericire nu e garantat prin constitutie?!

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ar fi necesar, intr-adevar. Nu stiu de ce nu este. Dar oricum atatea alte drepturi care ne sunt garantate sunt calcate in picioare ca mai mult ca sigur si asta ar fi... mai mult sau mai putin luat in considerare.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pentru ca apoi ar vrea si stangul...
Pe fiecare dintre noi ne face altceva sa fim fericiti!
Poate fi garantat... dar se pot oferi si conditiile pentru ca toti sa fim fericiti?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dreptul la fericire, nu fericirea in sine.

| amelia a răspuns:

intai defineste fericirea si apoi poate se aproba!