| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De ce e mai bine sa fii fata? >big grinoar fetele sa raspunda

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu alessa.
As prefera sa fiu baiat.
Ti-as putea spune mai multe dezavantaje decat avantaje in a fi fata.
Dar... daca e sa luam avantajel eu vad lucrurile cam asa:
-sunt protejate de baieti
-primesc mai multa atentie decat baietii
-primesc mai multe cadouri decat baietii
-primesc mai multi bani de la parinti decat baietii pentru ca o fara are nevoie de mult mai multi bani decat un baiat pentru a se intretine
-cand ies la un suc de multe ori nu platesc nimic pentru ca un baiat gentleman ii va plati sucul si o va si duce cu maina/taxiul acasa
- pot face copilasi...si chestia asta inseamna extrem de mult pentru o femeie
- pot intra in multe locuri fata a fi nevoie sa dea spaga...prin simplul fapt ca zambesc frumos bodyguardului
- fetele au 2 zile in care sunt puse pe prim plan 1 si 8 martie.barbatii nu au... dar isi inventeaza mai nou laughing
- o fata e mai ingrijita decat un baiat(in general)
- o fata poate fi rafatata in mult mai multe feluri decat un barbat (ca de exemplu, o sedinta la spa, o iesire la piscina, un inel frumos)
- femeile pot invoca de obicei legitima aparare avand in vedere ca nu sunt la fel de puternice ca si barbatii
- femeile nu sunt puse in situatii stanjenitoare cum ar fi trezirea omuletului din pantaloni in momentele inoportune

65 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dastea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai chef de ora de sport poti scapa usor de ea happy
-Domn profesor sunt bolnava!

| deeandre a răspuns:

Sincer, eu as prefera sa fiu baiat, alfel e viata, nimeni nu poate judeca un baiat asa cum judeca o fata... spre exemplu, daca un baiatsaruta o fata fara sa fie cu ea, lumea spune despre fata lucruri rele, baiatul lasand-ul uitare
sincer nu pot spune ca este chiar asa de rau sa fii fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Odata pe luna suntem scutite de ora de sport
2.Pentru ca nu trebuie sa facem noi primul pas.
3. Pt ca putem sa ascultam muzica siropoasa fara sa faca nimeni misto de noi
4.Pentru ca putem merge pe strada de mana cu prietena noastra cea mai buna fara ca oamenii sa se uite stramb la noi.
5. Pt ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si Formula 1
6. Pt ca e al naibii de placut sa vorbesti ore in sir la telefon barfind cu prietena ta
7.Pt ca e mult mai simplu sa dezbraci un baiat sweet la boxeri decat sa deschizi sutienu unei fete
8.Pt ca multumita fardurilor, putem arata in fiecare zi altfel.
9. Pt ca nu ne ia nimeni peste picior daca ne aratam sentimentele pe fata.
10. 25. Pt ca Dumnezeu ne-a facut dupa barbat ca s-a gandit la o idee mai buna!

| DeEa_8231 a răspuns:

Noi fetele:
-Ne plimbam prin casa in timp ce ne spalam pe dinti.
-Citim sticlele de sampon in timp ce ne facem dus.
-Radem la glumele noastre inainte de-a le spune.
-Nu avem nevoie de ceas, avem un mobil.
... -Putem citi o propozitie de 10 x fara a o intelege.
-Ne impingem in usile pe care e scris cu litere mari si ingrosate TRAGE.
-Intrebam "cee?" in timp ce noi intelegem tot!
-Injuram daca vantul ne strica parul si ni-l incurca.
-Ne uitam de 10 x pe zi in frigider fara a manca ceva.
-Ne putem uita de 10 x la acelasi film.
-Trebuie sa ne sunam pe mobil ca sa-l gasim.
-Putem privi la ceas fara apoi sa stim ce ora este.
-Stam in supermarket in fata frigiderului si nu mai stim ce anume vroiam sa cumparam.
-Ne rasucim perna astfel incat sa ne asezam pe partea mai rece.
-Punem alarma mai devreme sa sune, pentru a putea sta mai mult timp in pat.
-Seara cand mergem la culcare, numaram cate ore mai putem dormi.
laughing♥Pentru ca suntem fete.:*si baietii ne iubesc asa cum suntem:*