| Alexandra87889 a întrebat:

De ce mi se îngălbenesc tenişii albi?

Îi spăl, sunt curaţi, albi şi îi pun la uscat (nu ii țin la soare pentru că inițial m-am gândit că asta e cauza). Când sunt uscaţi, au devenit deja galbeni.

Ce aș putea face?

7 răspunsuri:
| Alexandra87889 explică:

Si cand se vor usca nu se vor face din nou galbeni?

| Alexandra87889 explică:

Nu e murdarie...pur si simplu ii spal, cand sunt uzi sunt albi si pe parcursul uscarii se ingalbenesc...

| Alexandra87889 explică:

Nu.sad este panza din care sunt facuti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra? pune-i la clor.dar nu concentrat tare.il amesteci cu apa pana devine un pic lunecos, si nu ii tii mult.pana se albesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e indicat clorul. Marginea la talpa ramane alba nu? (adica tot ce tine de cauciuc). Nu prea ai cum sa scapi de galbeneala ramasa din cauza murdariei. Incearca sa-i freci cu o perie mica

Răspuns utilizator avertizat
| Pop_Narcis_Doru_1996 a răspuns:

Nu sunt expert in solutiile de intretinere si curatare dar exista o solutie care poate sa-i realbeasca, dar sincer sa fiu nu sunt sigur daca in Romania gasesti, eu am vazut-o prima data in Franta, ii un fel de spary lipicios care il dai pe suprafata murdara, lasi cateva secunde sa intre in tesatura sau sa se niveleze(ma refer la piele aici) si cu o perie pe car eu primesti al tubul respectiv freci si se fac ca noi, incearca sa cauti pe internet sau intr-un centru comercial gen Decathlon, eu acolo l-am vazut dar si la magazine mai mici gen GoSport Sau adidas am vazut ca au...Bafta!happy
Daca nici asta nu merge, fa cum a spus @Jorpalul: Clorul sigur ii albeste!