| Alexutzull a întrebat:

De ce mi-se restarteaza calculatorul cand intru in ultimate spider-man?

Răspuns Câştigător
| cristianfrunza a răspuns:

Nu te mai lua dupa idioti care iti spun ca e slab pcu sausa il reinstalezi.
Problema respectiva vine de la sursa, din cauza unui rezistor ars, sau sarit.
In momentul in care calculatorul se forteaza pentru mai multe cerinte necesita si mai mult voltaj.Acel voltaj trece prin sursa, rezistorul fiind sarit sau ars Pcul se restarteaza pentru a nu iti arde si celelalte piese.

In cel mai rau caz poate fi de la supraincalzirea procesorului, desi nu cred asta. Eu lucrez in programe grafice, gen maya, cinema 4d etc si cand dadeam render mi se restarta din cauza sursei, am schimbat sursa si gata problema.

Bafta si o funda nu strica la casa omuluibig grin!

9 răspunsuri:
| gago a răspuns:

Regleza-ti rezolutiawinking

| ArTuR10 a răspuns:

E slab calculatorul pentru aceasta joaca sau ai instalat gresit joaca. uitate poate iti apare o greseala inainte sa se stinga calculatorul

| IonutAxi a răspuns:

Poate din cauza supraincalzirii sau nu primeste calculatorul tau, adica e prea mare jocul.

| Valentin12321 a răspuns:

Sterge jocu si dupa instaleaza-ti-l din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt PC-ul tau jocul cere prea multe componente performante.

| imaqtpie a răspuns:

Iti apare vreo eroare?

| Alexandru546 a răspuns:

Are multi virusi unele jocuri...

| TweeKTM a răspuns:

Cristian are dreptate ma
jocul nu are virusi
si mie mi se intampla
cristiane pana la urma ce trebuie sa facem

| Lupu_Eugen_1995 a răspuns:

Daca calculatorul tau indeplineste toate cerintele atunci este de vina rezolutia regleazo la 1024x768 sau 800x600