| ghimpeledincoasta a întrebat:

De ce nu mai au actorii (tineri) romani din ziua de azi carisma lui Bibanu', nea Jean, Toma, Amza, Puiu Calinescu, Tamara Buciuceanu, Tora Vasilescu, Besoiu, Florin Piersic, Dan Condurache, Dinica? Aici nu este vorba de promovare, asa cred. Oare tine de modernizare? Tine de viteza in care se deruleaza viata asta? Poate ca uitam sa radem cu lacrimi de lucruri simple, cu adevarat ilare.

7 răspunsuri:
| Lari_5840 a răspuns:

Probabil pentru ca actotrii tineti care urca acum pentru prima data pe scena si-au utat cum sa fie copii. daca un actor nu mai este copil sau si-a uitat sa fie copil atunci nu mai are acel dar de a impartasi sentimentul pe care trebiue sa il traiasca si publicul in acelasi timp cu el. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au schimbat timpurile...

| Bacemi a răspuns:

Tine de felul in care oamenii nu mai sunt sinceri fata de ei si nici fata de public. Un actor care se uita la public e un actor care se uita in oglinda. Unul care vede in oglinda sa ceva urat, o sparge si fuge de ea inseamna ca nu merita sa fie actor. Tine de felul in care stim sa ne acceptam si sa apreciem lucrurile care conteaza cu adevarat. Acele lucruri mici ce par neinsemnate. Un actor din cadrul celor mentionati de tine se ura cand avea o reprezentatie considerata de el mai stearsa chit ca la sfarsit primea aplauze. Unul din zilele noastre se multumeste cu faptul ca e considerat actor. Nu vrea sa si fie unul.

| anka a răspuns:

Ai dreptate dar mie totusi imi place ca actor Claudiu Bleont.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna Blitzkrieg,
Cei enumerati de tine, precum si altii din generatia lor, au fost cu adevarati monstri sacri, la fel de buni ca marii actori din strainatate. Si promovarea a jucat un oarecare rol, precum si faptul ca, pe vremea lor, nu existau atatea posibilitati de distractie, lumea mergea la teatru si aprecia din plin spectacolul. De asemenea nu existau nici atatea posibilitati de comparatie cu altii, desi n-ar fi iesit in pierdere din asta, erau mari talente. Posibil ca acum avem si destule griji, uneori chiar mai multe decat inainte. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Sincer prefer filmele vechi de o mie de ori fata de productile romanesti din ultimul timp. Mi se par oribilestraight face
Carisma actorilor de demult consta in faptul ca reflectau conditia de roman asa cum era, necosmetizata.Acum,toti actorii romani incearca sa fie "pa trend"winking
Ei se cred la Hollywood cand inca mai filmeaza la Buftea niste personaje care n-au nici in clin nici in maneca cu romanul.Acum ca sa fii actor nu iti trebuie talent ci (vaiii ce surprizasurprise) pilewinking