| theStar a întrebat:

De ce sunt femeile materialiste? Adica de ce avem aceasta eticheta pusa de catre barbati?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Motivele pentru care o femeie se indragosteste de un barbat pot varia foarte mult, acestea vizand personalitatea, caracterul, stilul propriu si, inevitabil, statutul social sau, altfel spus, situatia financiar.Toate femeile viseaza la ziua in care vor intalni un milionar ce le va scoate din monotonia specifica traiului mediu si le va arunca direct intr-o viata fascinanta, inconjurate de masini scumpe, mese la cele mai fine restaurante, vile luxoase, haine de la cei mai in voga creatori de moda etc. Dupa ce o femeie intalneste un astfel de barbat cauta sa gaseasca si altii. Dar nu trebuie confundate lucrurile. Sunt femei care cauta barbati cu bani pentru a profita de pe urma lor dar sunt si femei care nu urmaresc acest lucru. Pentru cea de-a doua categorie banii sunt un plus pe langa farmecul natural al unui barbat pentru care simte ceva. Averea partenerului este ceva ce femeile doresc din instinctul de supravietuire.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru a dovedi fiecare in parte ca nu este materialista.

lolita
| lolita a răspuns:

asta se intampla si in cazul barbatilor cand sunt etichetati de catre femei cum ca ar fi obsedati sexual, sau ca stau cu o femeie doar pentru sex. barbatii care cred asta sunt cei frustati si se gandesc ca o femeie nu poate sta cu ei deoarece nu au bani, si se inseala amarnic tinand cont de faptul ca toti barbatii pana la urma isi gasesc jumatatea fiind ei chiar saraci. am obs ca este o moda a ultimilor ani ca femeile sa caute barbati cu bani dar stii ce ce? deoarece in ziua de azi intalnesti foarte putini barbati care stiu ce este acele romanticism, respect si iubire.

| ViVi a răspuns:

Eu sincer nu sunt bine ca acum orice femeie isi doreste multe lucruri dar eu consider ca mai bine modesta si viata sa imi fie frumoasa si sa fiu iubita si apreciata decat proasta fitoasa si cu bani multi happy

| lifeistough a răspuns:

Pentru ca asteptati totul intins pe tava!

| JesterRO a răspuns:

Nu generaliza niciodatatongue Sunt oameni si oameni. Daca era razboi intre barbati si femei se observa asta pana acum. Toti ne dorim ceva fie din pasiune sau fie un moft dupa care am tanjit mult timp...insa persoanele materialiste sunt acelea care nu sunt satisfacute DECAT de materiale...lucruri, chestii care se cumpara etc. Persoanele astea nu prea au sentimente.sunt sarace in imaginatie. E trist, sincer.

| JesterRO a răspuns:

Loloita... spui de lipsa de romanticism si iubire din partea barbatilor ca si cand nu s-ar baga muzica de dezmat prin cluburi si fetele imbracate in latex si alte chestii stramte si lucioase nu s-ar ondula cu fundul pe unde apuca. In rest iti dau dreptate, calitatea in ziua de azi se gaseste foarte rar.

| Chocolate a răspuns:

Se spune ca barbatu munceste in familie iar femeia profita.

| Chocolate a răspuns:

Iar femeile sunt orbite de dorintele pentru chestii din astea mici, accesori, frumusete etc.asa sunt ele construiete, barbatii nu prea sunt asa.

| r8driver a răspuns:

Nu toate unele...si am ajuns la concluzia ca nu sunt materialiste, barbati sunt prosti.

| smileforme a răspuns:

Acu gandeste-te cine s-ar cupla cu un sarac care sta cu parintii si mai traieste si din pensia lor? BANII NU ADUC FERICIREA DAR O INTRETIN!

cine e de acord cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fiindca santeti.stii ce e culmea? de cate ori va luati un lucru, sau un accesoriu, vreti sa fiti observate, admirate, laudate. e bine. dar invidiate? de ce? invidia nu e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este de cand lumea si pamantul, acum 100/200 de ani femeile nu munceau nu faceau nimic, erau niste intretinute(cele din inalta societate) si ideea asta s-a pastrat la unii oameni, ca femeia trebuie protejeata, femeia nu plateste notele la restaurant etc. desigur ideea de femeie moderna din zilele noastre nu se potriveste cu aceeste ideei, ia trebuie sa fie independenta.Eu una nu as umbla cu un barbat care are mai putini bani ca mine.

| theStar explică:

Adevarul e ca banii te prostesc. te fac inuman, incult