| Kassandra1408 a întrebat:

De ce suntem atat de atrasi de evenimentele supranaturale? Astept raspunsuri cat mai elaborate. Va multumesc anticipat :*

9 răspunsuri:
| Chuck a răspuns:

Pentru ca supranaturalul este un domeniu care nu a fost dovedit stiintific. Pe langa asta, omu' este curios.

| Anny_8839 a răspuns:

Pentru ca aceste evenimente sunt inexplicabile, nu avem un raspuns pentru ele.Si fiecare om este atras de tot ce nu cunoaste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece psihicul nostru este mult mai atras de ceva ce nu intelege. Cel putin mie asa mi se intamplawinking

| darrio2007 a răspuns:

Sunt niste lucruri pe care nu le vezi in fiecare zi.

nony
| nony a răspuns:

Nu exista fenomene supranaturale. Exista oameni care nu le pot intelege.

| baru a răspuns:

Pentru ca este ceva nou si diferit Omul din constructii este facut pentru a merge pentru a avansa pentru a privi in viitor Este normal atunci ca in momentul cand se intimpla ceva deosebit sa fim numai ochi si urechi Pa

| ICanLoveYou a răspuns:

Pai pentru ca noi concepem aceste evenimente ca fiind ceva nou, ceva forte interesant, care ne capteaza atentia si eu sunt atrasa de fenomenele supranaturale. Unii oameni spun ca au trecut prin aceste fenomene dar sunt mai multe explicatii:
ori acel om a vazut inainte prin intermediul unor filme, documentare, intamplari sau poze niste fenomene stranii.Imaginatia si subconstientul iti arata sau iti da stari de frig, vezi niste umbre sau ceva de genu. ori ele chiar se intampla de adevarat.Eu de exemplu mai de mult ma uitam la un documentar care este vineri(azi) de la 10:00 pana la 12:00 el se numeste fenomene stranii si este pe Discovery.Intr-o seara ma uitam si brusc s-a facut putin curent si usa s-a deschis singura nu va pot spune cat de tare m-am speriat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mereu oamenii, nu toti ci majoritatea sunt atrasi, interesati de fenomene supranaturale deoarece reprezinta un mister, ceva nou, necunoscut, care le-ar putea schimba viata, ceva uimitor si de neexplicat.Lumii ii place misterul, ii place cunoasterea.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Ca să parafrazez pe Nony, nu există fenomene supranaturale, ci ştiinţa nu şi-a spus ultimul cuvânt şi nu şi-l va spune niciodată. Nu pentru că este neputincioasă, dimpotrivă, ci pentru că Universul este infinit şi mereu va fi ceva de descoperit.