| andreig a întrebat:

De ce toata lumea e inebunita dupa funda? laughing Acum lumea nu mai e multumita ca ajuta pe cineva, cum era odata, ci vor numai fundite de parca le-ar aduce ceva, daca ar putea sa puna intrebari sa rasp singuri si sa-si dea funda ar fi perfect laughinglaughing

7 răspunsuri:
| xjustfearless a răspuns:

Pentru ca daca au fundite multe pot fi expert TPU sau ceva de gen. intelegi? si devin mai cunoscuti aici.

| xjustfearless a răspuns:

Pentru ca daca au fundite ajung "expert TPU" sau membrul anului si asta ii face mai populari

| Giz?z a răspuns:

Răspunsul îl găseşti în ce a zis manny dar nu sub forma ignorantă în care l-a formulat. După cum poţi vedea, nu a înţeles absolut nimic din ce ai întrebat de fapt.
Se vrea cu atâta ardoare fundă tocmai pentru că site-ul e plin de copii de 10 ani(cel puţin psihologici dacă nu cronologici) ca el care văd în funde o realizare măreaţă şi poate că pentru vârsta lor chiar e. Nouă normal că ni se pare stupid dar trebuie totuşi să ai o vârstă ca să evaluezi situaţia cum trebuie. Dacă nu aş şti că 80% dintre utilizatorii TPU au sub 15 ani atunci aş crede că e un site de idioţi.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

In mare Spineshivers tia raspuns pront si la subiect!
Sper ca ai inteles de ce vor majoritatea "funda".
Sint si unele exceptii, sint persoane si de 16, 17 sau chiar 18 care sunt inebuniti dupa fundita,
ei vor sa fie dupa cum a spus si manny experti TPU sau userul anului, si din punctul meu de vedere nu vad nimic rau in a "vrea fundite, vor doar sa fie mai cunoscuti.
Salut!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este bine sa generalizam, nu chiar toata lumea vrea funde. O explicatie obiectiva ar fi infantilismul unei mari parti din utilizatori, cu varste intre 7-14 ani, care socotesc o realizare obtinerea unei funde, ceea ce, la urma-urmei, nu este chiar rau, fiindca le da incredere si imbold sa continue. Sigur ca s-ar putea sa fie si utilizatori mai varstnici care judeca la fel, dar nici pe acestia nu trebuie sa-i blamam, atata timp cat raspunsurile sunt corecte si folositoare. Numai bine!

| Petronela a răspuns:

Pt ca asa pot ajunge experti TPU si vor fi mai populari.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pentru că TPU s-a umplut de copii care au impresia că site-ul ăsta e un fel mess cu o listă uriaşă de prieteni, unde poţi intra să pui întrebări stupide şi să dai răspunsuri inutile ori periculoase fără consecinţe(mai ales la Sănătate, unde ar fi bine să existe mai multă responsabilitate). Habar n-au care-i scopul adevărat al TPU, li se pare un joc amuzant, de-a cine-strânge-mai-multe-fundiţe, când îi văd cerşind "fundă, fundiţă?", mi-aduc aminte de anii de şcoală şi de cei care erau mereu cu mâna pe sus strigând "tovarăşa, tovarăşa!" deşi în momentul ăla altcineva era ascultat...