| corina3able a întrebat:

De ce trebuie sa invatam limba rusa, la ce ne ajuta?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se spune ca esti de atatea ori om,cate limbi straine stii.
Se ascund in tine,un posibil englez,un spilcuit francez sau un rus botos,poate si un chinez agitat,mai stii ce-ti rezerva viitorul?
Cert este ca,in viata,vei descoperi ca intelegi mai multe si mai repede decat unul cu mai putine cunostinte,iti foloseste tot ce reusesti sa inmagazinezi in memorie,mereu,instinctiv,fara sa iti mai explici de ce si cum.
Crede-ma,nu e timp pierdut degeaba, nici nervi mancati de pomana, viitorul ti-o va demonstra!
Spor sa ai si succese!

| veronica3513 a răspuns:

Dezvoltarea culturii generale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi în principiu la nimic laughing Numai dacă nu te duci în Rusiawinking Glumesc. Orice limbă pe care o știi în plus o să te ajute. Îtr-un CV impresionezi prin cât mai multe cunoștințe, în plus chiar nu ai nimic de pierdut daca înveți încă o limbă.winking