| NWOtheory a întrebat:

De ce unii oameni preferă să se chinuie în loc să facă parte din tabăra câștigătoare, tabăra învingătorilor, tabăra celor care stau cu burta la soare făcând nimic, în timp ce muncitorii muncesc din greu pentru câțiva arginți? Societatea trebuie schimbata din temelie daca vrem o societate care să prospere!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta dimineata alte idei fara sens?

| ninuku a răspuns:

Pentru ca uni stiu ca trebuie sa munceasca nu sa astepte sa-i arunce cineva cate un amarat de os, pentru ca nimeni nu-ti da nimic daca stai ca trantorul.

| TimberWolf a răspuns:

Pui aceeasi intrebare in fiecare zi sub alta forma, nu ti s-a luat?

Bula
| Bula a răspuns:

Lena.
Cine munceste, n-ar vreme sa castige.

| johnnny123 a răspuns:

Tu inca nu te-ai plictisit sa aberezi despre cum "trebuie sa schimbam lumea din temelie" în timp ce urma fundului ti s-a imprimat in canapea?

| DandG2304 a răspuns:

Tabara castigatoare are mostenire fix de la cei invinsi, care au muncit pana au murit. Sunt interesante ideile tale, dar o idee fara actiune este egal cu 0. Tu ce faci ca sa schimbi lumea?