| nuname a întrebat:

De ceva timp niste golani tot se leaga de mine,eu unu nu le raspund,si nu le fac nimic,iar azi unul mi-a dat o palma,eu i-am dat-o inapoi,el m-a scuipat,la fel si eu,dar apoi mi-a tras doi pumni in fata(eu nu sunt bataus) m-am panicat si am fugit. cu mine era doar un prieten,care e prieten si cu ei,si nu cred ca ar veni de martor,ce spuneti, merita sa depun plangere la politie?

6 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Te complici degeaba. Data viitoare, daca nu poti sa il bati in asa hal incat sa ii fie frica de tine cand te vede pe strada, mai bine stai in banca ta. E mai simplu, sau fugi. Run forrest, run!

| pfai a răspuns:

Trebuia sa te tii de bataie daca tot i-ai raspuns la fel. Data viitoare cum iti da asa ii dai inapoi, daca poti si mai tare. Politie? Cati ani ai? Daca nu ai alta oportunitate, cauta-ti 2-3 prieteni mai smardoi si du-te peste ei, chiar sunt nasoale momentele astea cu copii prosti care se leaga fara motiv de tine, incearca sa le dai o lectie, ia-ti ceva de autoaparare la tine... astept raspuns cu varsta ta.

| nuname explică (pentru pfai):

| pfai a răspuns (pentru nuname):

Ai putea sa mergi la un curs de autoaparare sau ceva, depinde de unde esti, cel mai bine ii dai inapoi, daca va vedea ca nu iti e frica ii va fi lui frica sa mai dea. Si indeparteaza-te de prietenul care a fost cu tine si nici macar nu a intervenit...

| nuname explică (pentru pfai):

Imi poti lasa un id sa vb?

| lexboy a răspuns:

Cum a zis si colegul pfai, sa dai inapoi e cel mai bine, sa nu te lasi. iti recomand spray nato paralizant cu piper, e legal, si daca il dai odata in ochi la cineva, nu repede o sa se mai caute scandal persoana respectiva