| TraficantDeVise10 a întrebat:

De la cate fundite devii expert TPU?[sa raspunda cei care sunt experti].

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Draga Cristi, nu DOAR expertii sunt baza pe acest site. O avem ca exemplu pe Monica, o membra care da raspunsuri foarte folositoare.
Crezi ca daca esti expert esti mai interesant? Conteaza experienta pe care o ai dobandita, nu numarul fundelor!
Devii expert atunci cand cred moderatorii ca esti pregatit pentru asta. Minim 500 de raspunsuri, care trebuie sa fie coerente, explicite, folositoare si inteligent formulate. Apoi, apare deodata cand nu te astepti!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilit un numar de funde la atingerea caruia devii automat expert. Au fost numiti experti cu 100 de funde si nu sunt experti unii cu multe sute de funde. In principiu trebuie sa ai o activitate sustinuta pe TPU, sa dai multe raspunsuri folositoare, din mai multe categorii si daca echipa TPU va aprecia activitatea ta o sa-ti acorde titlul. Pentru edificarea completa te poti uita pe COMUNITATEA, la primii 100 utilizatori si o sa vezi ca cca 50% nu sunt experti, desi au foarte multe raspunsuri castigatoare. De asemenea te poti uita la ultimul expert, GanduriAlbe, numit vineri 18.02. si o sa vezi cate raspunsuri si funde are. Succes si numai bine!

| DeNyyy a răspuns:

Experti nu devii doar daca ai un animit numar de fundite.Pentru a fii expert trebuie sa fii de asemenea si foarte activ pe site.Trebuie sa ai si multe raspunsuri folositoare si inteligente.winking

| PrincessConsuela a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-sau-ceva/ aici au raspuns experti :D