| Damii a întrebat:

De la cate fundite devin expert TPU?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De la 0. Numărul fundelor nu contează.
Trebuie să înțelegeți că titlul de expert TPU nu se acordă automat dacă îndeplinești anumite condiții. Nu înseamnă că, dacă ai nu știu care număr de funde înseamnă că automat devii expert TPU.

Experții sunt aleși și trebuie să se facă remarcați prin ceva, nu contează fundele deloc.

Baftă

| EvangelineDS a răspuns:

1.trebuie sa ai macar 500 de fundite
2.trebuie sa ai peste 500 de raspunsuri
3.si multe voturi pozitive
4. sper ca ti-am fost de folos si bafta la strans fundite:*

| InsaneDoll a răspuns:

Sigur nu de la 10straight face

| Kittynika a răspuns:

Nu mai alergati dupa fundite, si oricum voi copilasy fara minte no sa ajungety experti tpu.Doamne,plecaty dp site asta, l-ati invadat, nu sunteti de folos nu ajutati pe nimeni cu raspunsuri inteligente si folositoare nu aveti experienta de viata asa ca toate fundele ce le aveti sunt tot de la strumfy ca voi cu intrebari de genul cine ghiceste ce zodie sunt funda
Ca tot se foloseste asta pe aici : GET A LIFE!

| crissa_2815 a răspuns:

Nu de la funde devii expert, de la activitatea ta pe site.
Si numarul de raspunsuri folositoare pe care le dai.
Continutul conteaza, nu funditelewinking. poti sa ai tu si 700 de fundite, ca daca, continutul nu este bun, degeabahappy. Byehappy