| DanutzzaMaria99 a întrebat:

De pe ce program downloadez programe de facut jocuri? adica sa creez eu jocuri?

4 răspunsuri:
| OnWeed a răspuns:

In principiu e vorba mai putin de programe si mai mult de munca si cunostinte. La jocuri se folosesc anumite limbaje, coduri de comanda care sunt la baza lui, pe care trebuie sa le sti ca la carte ca daca pui un punct in plus se duce totul. Si de asemenea trebuie sa te descurci si la simulari grafice, desene etc.

In principiu, mai bine te angajezi la o firma de facut jocuri (gen Ubisoft Romania) ca altfel nu cred ca faci mare lucruwinking

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să tocești de te ia dracu timp de 1 (dacă ești rapid) - 2 ani ca să reușești să faci un joc inferior lui Super Mario? Dacă da, du-te la librărie și cumpără cărți cu limbaje de programare și pune-te pe învățat. Acolo găsești toate sfaturile necesare, inclusiv nume de programe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.kappa.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe nici un program scrii pe google ww.search programs pentru facut jocuri si iti alegi