| DeeaLove08 a întrebat:

Deci. am chef sa dau fundalaughing ce face frunza verde? funda la primul raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Frunza verde are clorofila asta o face verde! asta e raspunsul fundita?

11 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Face fotosinteza

| yoo23 a răspuns:

Pigmentii asimilatori? :-s

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Frunza verde sta in copac pan` se galbeneste si pica straight facelaughing

| Lucaci a răspuns:

Se usuca

| UniCool a răspuns:

Surade sfios razelor soarelui asteptand fluturele sa-i gadile epiderma laughing

| Lxa a răspuns:

Se usucă. Cred că vroiai să întrebi ce conţine şi vroiai un răspuns care sună cam aşa: "Din cauza cloroplastei cu clorofila"
Sărbători fericite!

| HubbaBubBa_1414 a răspuns:

Clorofilarolling on the floor te pui cu "printesele"?

| ThinkPinkBb a răspuns:

Deoarece celulele limbului sunt formate din cloroplaste cu clorofila

| loverock a răspuns:

Se ofileste happy... funda? laughing

| BlogDeProst a răspuns:

C l o r o f i l a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C l o r o f i l a