| anonim_4396 a întrebat:

Deci asa incepe:e o fata cu care ma impacam bine, la incepun o cunosc de un an oproximativ, eu de gen plang din orice la propriu deci plang aproape in fiecare zi! Si ne-am certat de vreo 300 de ori si la fiecare cearta eu m-am siparat mai rau pe ea si din ce in ce vroiam sa nu mai vorbesc cu ea,(app o cheama andreea -porecla dede)iar acum vreo luna am fost cu ea la mc donald sa mancam ca prietenele si cand ne-am intors de la mc ea a vr sa ne ducem intr-un parca mai indepartat putin ca sa stam acolo si am vr sa plec,(inainte ea primise un telefon nu stiu de la cine si a vb vreo 7 min)si cica:
(Ea)-bine ca si eu trebuie sa plec ca m-a sunat mama lu prietena mea ca cica vomita intruna
(Eu)-lasa-ma sa ghicesc cyucyyy?
(Ea)-da cihar ea(cu un accent de da cum zici u ca de inventie)
(Eu)-bine la revedere
(Ea)-la revedere

o ora mai tarziu am fost l un magazin(condor ), magazinul era aproape de blocu ei (app:eu cu fata aia cyucyy ne uram aproape), si, ghiciti pe cine am vazut acolo? pe ele doua cu inca o fata si extraordinar! mancau si inghetata! voi credeti ca s-a insanatosit asa repede

si eu o urasc pe fata aia pentru ca ma enerveaza, dar nu i-am facut nimica!
Si nu stiu ce sa mai fac ca ma jigneste si pe hi5-ul meu

Si cand i-am zis lu dede ea tinea cu ea si m-am enervat

Cica eu sunt una din cele mai bune prietene ale ei

pe drcu daca m-a mintit

ca sa fac ca eu una chiar nu mai rezist!

fundita

Răspuns Câştigător
| DeniAli14 a răspuns:

Parerea mea e sa iti gasesti si tu o alta prietena, pe care ea o uraste. Dupa ce o sa vada ca voi chiar va intelegeti o sa isi dea seama ca a gresit si ca te-a mintit. Apoi isi va cere ea scuze. Dar nu te candi ca dureaza 2 zile sa faca asta. Poate va dura mai mult, dar tu nu fi rautacioasa cu ea. De exemplu daca striga dupa tine pe strada cu un tot nervos si ridicat tu continua sa mergi, nu te intoarce, sau daca incepe sa te injure tu stai calma, mai bine nu ii zi nimic. Nu o baga in seama. Am fost si eu in aceeasi situatie anul asta... si cu persoana respectiva nu am vorbit toata vacanta crede-ma, dar mi-am gasit alta prietena cu care m-am inteles foarte bine, si uite acum a intrat saptamana asta pe mine (mi-a scris pe mess) si-a cerut scuze si si eu la fel desi nu cred ca as fi avut vreo vina. Acum suntem prietene sau mai bine zis amice. Dar e mai bine asa decat sa stiu ca ma voi certa din nou cu ea. Parerea mea e sa nu crezi niciodata in BFF ( best friend forever ) Oricine iti poate dezvalui secretul. Nu avea incredere in nimeni, secretele pe care le ai e bine sa le stii doar tu. Este si un proverb de genu "Un secret stiut de doi nu mai e secret". Multa lume isi spune secretele iar dpa regreta si incepe sa jigneasca persoana reprosandui multe lucruri. Secretele tale sunt doar ale tale, nu le zi la altii. E mult mai bine asa. Am trecut si eu prin multe si am ajuns la aceeasi concluzie. Deci incearca sa treci peste si fa-ti o alta prietena, parerea mea. Cu care sa poti iesi afara si sa te distrezi, iar daca cineva te intreaba daca ai vreun secert pe care nu il stie nimeni sa nu zici ca ai, mai bine zi ca nu ai nici un secret. Sunt unii care insista enorm de mult sa iti afle secretul si din cauza asta ati putea sa va certati. Nu deschide subiect despre prietenul tau daca ai unu, poate crezi ca e cea mai buna prietena a ta dar ar putea sa il minta si sa inventeze tot felul de chestii, iar tu te-ai putea certa cu el, iar apoi asa zisa ta prietena sa til ea. Am patit si eu din astea, am trecut destul de mult prin viata si nu zic asta doar asa ca cine sunt eu sa dau explicatii. Imi place sa ajut pe altii cu sfaturi din propria experienta.

Sper sa te ajute si sa iti fie de folos sfaturile mele >big grinbig grin< :X Succeshappy

5 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Vb cu ea, pate ea te'a mintzit ca stia ca nu'ti place de fata aia si nu a vrut sa te duci si uh cu ele ca stia ca nu o sa te simti bine, si ea vroia neaparat sa mearga... asta este doar o idee.oh go on poate o fii altceva... dar oricum sfatul meu e sa vb cu ea si sa'i spui de ce se poatra asa?
Bye wave si succesbatting eyelashes.
Funda?smug

| Cathy_5203 a răspuns:

Stii eu am poveste asemanatoare dar cu mai multe fete si stii ceva, o pui sa aleaga intre tine si fata aia cyucyy si daca te alege pe tine ramaneti prietene, daca o alege pe ea nu mai vb deloc, o uiti o lasi, n-are rost sa plangi in fiecare zi pentru ea, ii spui asa: "Ori ea, ori eu, alege!" si vezi ce raspuns da.Stii noi am putea fii bune prietene avad in vedere ca patim acelasi lucru cu cele mai buna prietene ale noastre.Nu ai vrea sa vb pe mess? daca da trimite-mi mesaj si iti dau adresa mea, eu sunt din Galati apropo! Asa se intampla i cu mine cand eram mai mica, plangeam dupa fiecare cearta, dar acum nu mai vars nicio picatura din cauza oamenilor din jur care nu stiu decat sa-ti faca in ciuda sa fie rai, aroganti si sa te distruga fizic si psihic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzatima ca am facut greseli de ortografie da daca eram nervoasa ce sa fac?

| oana13_6438 a răspuns:

Dk o pui sa aleaga nu te alege pe tine.de obicei cel care pune sa aleaga pierde.eu o las. pur si simplu o ignori si esti rece. o lasi si tu balta nu ai timp de ea.si dk chiar sunteti prietene bune se schimba numa ca'i trebuie timp si tie rabdare dk vrei s mai tina prietenia...