| dsada a întrebat:

Deci nu stiu ce sa fac! nu am prieteni adevarti, cand aveam 8 ani aveam o grupa mai mar de baieti si fete in fiecare seara iesam si faceam iferite prosti si jocuri.acum nu mai am p nimeni toti au plecat prin alte tari, baieti mai mari din alte clase nu am prieteni pentru ca ma iau peste picior uni, fete, nu pentru ca sunt cam fitoase iar eu nu sunt si nu mar accepta,,, iar colegii? am doar o prietena si nici ea nu mie asa buna odata mie alaturi de mine odata ma lasa balta cand mie mai greu,. colegii meu nu ma inteleg asa bine imi sunt falsi intr-o zi ma ajuta si imi sunt alaturi iar uneori ma resping de parca as fi o carpa., m-am saturat sa vad pe alti tot uniti, sa iese impreuna sa fie mai glumeti asa sa faca prosti mai exact.noi nu facem nimic nu iesim ( toti sun pe pc) le zic sa mergem undeva sa iesim dar nu vor, as vrea si eu o clasa mai rea si mai glumeata dar nu o amcrying

6 răspunsuri:
| Lenush a răspuns:

Sincer nu prea ai ce sa faci
ar fi bine sa incerci sa cunosti oameni noi
nu prea stiu ce sa iti spun, e o situatie destul de dificila fara o solutie convenabila
cu timpul poate toate se vor schimba.
chiar nu stiu
oricum daca vrei pe cineva cu care sa vorbesti sa stii ca iti stau la dispozitie
my name is Lenuta...( Lenu)
sunt din Bistrita
am 16 ani
sunt la liceu in clasa a 10 la mate-info
my Id lenu_scumpika (cand intri te rog sa imi spui ca esti de pe TPU pentru ca imi dau multi add si nu stiu de unde au Idu meu sau de unde ii cunosc, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic)
astept sa vorbim
o zi buna...
Lenu

| dragos12 a răspuns:

Cauta o sa gasesti

| JustArmy a răspuns:

Stai linistita ca prietenii adevarati se gasesc foarte greu. cel mai bine e sa inveti sa treci singura peste momentele grele, sa nu iti expui sentimentele in fata nimanui. prieteni pentru distractie se gasesc pe toate drumurile. pana nu gasesti pe cineva care sa. ti doavedeaska ca e de incredere si ca ii pasa nu mai bune suflet in nici o prietenie. ai grija cu prietenii ca lumea este foarte rea. acum fiecare este pentru el si isi urmareste propriile interese. s. a cam dus umanitatea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu sunt în aceaşi situaţie dar nu e problemă. Nu vreau să am prieteni doar pentru ceva timp. Ce să zic, ieşi pe afară că o să găseşti pe altcineva.

| bomboniktadulcik a răspuns:

Stiu cum e asa sunt si prietenii mei cu mine dar ei nu imi arata ca sunt cu 2 fete asta am descoperito eu.adevarul este ca eu nu duc lipsa de prieteni am o GROAZA, dar revenind la problema ta eu cred ca ar trebui sa cunostii alti copiii de prin zona...nu stiu dar trebuie cu siguranta sa faci ceva te pup pa-pa succes, pwpycy...