| Octaviana_9832 a întrebat:

Deci pentru cine a vazut filmul Weekend cu mama.
Finalul, dupa cum stiti, este cand Cristina [Adela Popescu] se duce dupa fata sa Andreea nu stiu unde s-o scoata de acolo pentru ca a rapit-o Glont ala. Totusi in secventa urmatoare mama acesteia este sunata la telefon sa se duca pana afara unde se intalneste cu un politist, ii cere un act de identitate apoi se duce si desface un fel de sac unde se afla Cristina moarta.
Nu are logica... nu s-a intamplat nimic nu a aratat nimic. Cum se face de a murit? Chiar nu inteleg finalul acesta. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

N-ai cum sa-l intelegi, e film romanesc...

| MidnightLady a răspuns:

Daca nu ai vazut tu cum i-a scos matele sau i-a zburat creierii, inseamna ca nu a murit?
Asta da logica!

| Georg13 a răspuns:

De fapt a aratat momentul in care Cristina se ascundea impreuna cu fetita ei in brate de Jhonny si celalalt barbat, si la un moment dat Cristinei ii suna telefonul, si se vad umbrele barbatilor respectivi cum se apropie de Cristina si cea mica.Probabil nu au aratat in continuare pentru ca fetita era prea mica, si ar fi fost o secventa mult prea grea pentru ea sa filmeze momentul in care vin barbatii si o rapesc respectiv o omoara pe Cristina.