| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa va intreb cum as putea sa ma integrez intr-un grup de copii emo adica as vrea sa am niste preteni asa o gasca cum am vazut la copii contra parintii ca mergeau si stateau in cimitir faza e ca sunt din arad si as putea zice ca sunt cam emo adica ascult genu asta de rock si sincer am si gusturi mai ciudate adica imi place sa stau in cimitir sa imi fac poze pe morminte faza e ca am niste preteni la bloc da ei nu prea ma inteleg ca suntem persoane total diferite si aici in arad nici unde nu am vzut asa vreo gasca de genu sa ma dau bine pe langa ei am 13 ani. Ce as putea face ca sunt cam singur? Pe unde ar trebui sa ma plimb sa dau de dinastia. sau macar sa imi mai fac niste preteni care sa fie ca mine?

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Incearca sa gandesti mai pozitiv si lasa cimitirele ca tot acolo vei sta o eternitate! Ce crezi ca ati putea face in gasca de emo? Nu v-ati plictisi de stat pe morminte si pozat morti pe cruci? Tocmai fiindca te simti singur, incearca sa socializezi cu ceilalti copii de la bloc si poate iti vei schimba preocuparile in unele mai normale! Parintii tai stiu de aceste gusturi ciudate?

| Evaa a răspuns:

Se vede ca ai 13 ani. ia-ti o viata dude

| shadovv a răspuns:

Du-te omule in cimitir si spanzurate ca daca ai pus intrebarea asta se vede ca nu prea dai prin rl (real life)

| Yang a răspuns:

laughingfa-te gropar daca iti place sa stai in cimitir cat despre copii vs parinti nu trebuie sa fii emo iti dau o solutie apuca-te de invatat, fa-ti prieteni normali lasa prostiile emo si alte shituri gen: ce fac astazi imi tai venele sau le las sa creasca lungi?laughingsry dar la cate probleme are umanitatea in ziua de astazi intrebarea ta chiar ma amuza.Pe net gasesti destule persoane care impartasesc aceleasi idei ca si tine si vezi si tu care este din acelasi oras ca tine

| karellen a răspuns:

S-au inventat virgulele si punctul.

| EUSIATIT a răspuns:

Cred ca o bataie buna te va ajuta sa te integrezi in societate nu in [emo] ai 13 ani. cred ca te as pune pe culmea de rufe daca ai fi al meu. Mai bine te ai gindi la lucruri frumoase nu la asa ceva

| ZuZuAleX a răspuns:

Eu una zic ca macar sa lasi cimitirele deoparte...in rest poti sa mergi cu un pr prin parca sau undeva in padure la plimbare etc... si app intre rock si emo e o difwinking

| portocalăăă a răspuns:

Paai.
cauta niste persoane de aceleasi gusturi cu tine.adica ceva mai emo.trb sa fie pe undeva, si integreaza-te in grupul lor, fa cunostinta cu ei, si arata-le ca esti de treaba.Atunci o sa ai cu cine sa staihappy

| ArcAnna a răspuns:

Emo? dude tine de rock si lasa emolaii.sincer oamenii aia vor muri intr'o zi daca nu de prostie de propria mana http://www.reseauetudiant.com/......ure-56.jpg asta ai vrea? sau mai degraba http://us.123rf.com/......l-band.jpg

| androoh a răspuns:

Ei` bine lasati`l in pacetongue. asa eram si eu la 13 ani. si am crescut nu cu mult (cu doar 3 ani) si acum gandesc total diferit. e doar un curent. ii va trece in putin timpbatting eyelashes."ca sunt cam emo". esti emo? sau nu?laughing. si eu din cate stiam cei emo sunt singuratici: P.

| matt25 a răspuns:

Sa iti schimbi stilul de a fi este cel mai sanatos. Trebuie sa aflii ca felul tau de a fi nu este cel normal. Asadar, incearca sa renunti la asemenea "distractii". Ai 13 ani, ai toata viata inainte, nu iti nenoroci viata cu acest curent emo de inadaptati.

| alynutza99 a răspuns:

Uuuh! Oribil! Cum spun toti, lasa-te de prostiile astea!

| micaella a răspuns:

Toti care au scris aici s dovedesc a fi niste pitipoance care zic "vad totul in rooozchatterbox","emo sunt niste prosti" sau zic ca stilul acesta nu e interesant sau cum ca ar fi niste mofturi...printre aceste specimene (ca altfel nu stiu cum s pot numi) mai sunt si cocalari care asculta doar manele sau eu mai stiu c fac...in fine.

mie mi s pare un stil cu totul diferit si unora dintre noi ni s mai si potriveste.

nu stiu p unde poti gasi astel d persoaneoh go on, nici eu nu stiu cum i-am gasit big grin (sunt suuper d treaba)

RAMAI CU ACEST STIL MULTOR PERSOANE LE PLACE F MULT SI S VOR IMPRIETENI CU TNwinking

oricum multa bafta si ROCK ON \M/ \M/ \M/ \M/ \M/

a si inca ceva asc BLACK VEIL BRIDESlove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

sau thinking Psyclon nine (e super tare sa asc in cimitir tongue)

ROCK ON!\m/ \m/ \m/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi încearcă sa te schimbi. Ştii ce este emo şi cu ce se mănâncă precis? Rock-ul este una(şi mie îmi place, şî eu în liceu aveam mpărul lung, nu liseau bocnacii indiferent de anotimp sau vreme şi flanela cu Metallica) iar emo tinde spre cu totul altceva.Nu este ceva sănătos din start şî va avea efecte directa asupre modului tău de viaţă şi mai ales că eşti la început de viaţă încearcă să cauți un anturaj de prieteni care să te orienteze spre rezxultate pozitiva, nu negative.Genul de muzică îl poţi păstra(şi eu încă ascult rock deși nu mă mai îmbrac în negru, nu mai am părul lung şî nu mai pot bocanci vara happy ). Dar caută să îţi faci un mod de gândire sănătos şi integru.Crede-ma că îţi va fi de folos mai încolo. Iar despre umblatul prin cimitire noaptea; mai de mult ţinea chestia asta că autorităţile erau mai tolerante ca acum(şî eu mai mergeam la o bere prin cimitire cu băieţii aşa de fapt divers şi mai mult ca să spargem miturile alea în gen cimitir=fantome=vai ce ţi se poate întâmpla) dar acum gândeşte-te că în caz de vreo profamnare de morminte pe voi vă va sălta primii şi nu cred că vrei să ai de aface cu poliţia de la vârsta asta happy de preferat deloc (ca mine de exemplu)
În concluzie eu îti recomand să te ţii de rock dar caută-ţi un anturaj de fani rock nu emo pentru că dacă vei nimerii într-un astfel de anturaj deşi acum ţi se pare o chestie cu care poţi atrage atenţia că eşti diferit faţă de alţii, mai târziu vei ajunge la concluzia că este ceva nociv pentru psihicul tău.
Succes în viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amice, eu mananc rock pe paine si, crede-ma ca nu vad legatura dintre rock si curentul emo. Curentul emo nu face decat sa te indeparteze de societate. Dorinta de a fi ALTFEL, este OK. Insa, nu inteleg de ce trebuie sa te asociezi cu niste "lume", cu care nu ai aproape nimic de impartit. Si, care dracu-i faza cu cimitirul? Esti necrofil in devenire? Tine-te de scoala si lasa afilierea de dragul trendului! FII TU INSUTI!

| GaZaTaCeTeIuBeStE a răspuns:

Eddy90 mai bine e sa iti schimbi gurul pentru ca daca iti faci asa prieteni nu va fi bine. sa iti explic ce inseamna emo... oameni care se drogheaza dependenti de sasa ceva si drogurile t pot face chiar sa furi bani ca sa le cumperi... care au peste tot cercei. sa stai in cimitire nu e bine. ai 13 ani. gandeste-te si la viitor daca vei fi emo emo ramai si vei fura vei face inchisoare mult timp si asa mai departe pentru ca vei fi dependent de droguriiiii. esti sanatos la CAP? emo nu e chiar cum pare a fi. lasa emo de-oparte si pune mana pe carte si invata daca vrei sa ajungi ceva. esti un prost mare mare mare mareeeeeeee. cica is km emo. daca esti emo tu la 13 ani t droghezi? gandeste-te ca drogurile is scumpe si ca nu o sa mai ai bani sa le cumperi si pentru ca esti dependent d ele o sa mori pentru ca nu le mai ai. nici mancare nu iti iei numai drogurile is ed tine. deschide ochi copileeeeee! OMG ce copil distrus esti.