| Lotte_4915 a întrebat:

Dragostea poate sa dureze o viata, asa cum se spune?

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Stii cum e? Dragostea asta asa cum zici u e doar o stare pe care o simti atunci cand persoana iubita e langa tine(fluturasi in stomac,fiorii pe sire spinarii,bucurie, etc)Toate acestea trec de la un momentdat pentru ca asa e normal(hormonii is de vina)si intervine obisnuinta fata de acea persoana, dar asta nu inseamna ca nu o mai iubesti.Chestia e ca atunci multi oameni isi dau seama ca nu se iubeau cu adevarat, dupa ce trece acea stare de euforie.Dar sunt si oameni care observa ca dupa ce trece acea stare de fapt ei is si mai indragostiti si aceea este o dragoste adevarata.Si da, dragostea poa'sa dureze o viata dar nu prea multi descopera acea dragoste din pacatesad

11 răspunsuri:
| KenJi a răspuns:

Daca se spune, inseamna ca se si poate.Nu? ^.^

| Dema a răspuns:

Nu prea cred! DE la inceput e dragoste dupa aia merge casatoria, copii iar dupa aia observi ca dragostea nu mai e si intelegi ca esti raspunzator de viitorul copilului si incepi a trai obisnuit. Cam asa cred eu. Nu sunt sigura ca altii vor fi de acord cu mine dar in mai multe cazuri este asa. Succes!

| Dia a răspuns:

Da! Binenteles, fiindca nu suntem in rai, dragostea poate dura o viata, dar cu multe obstacole in calea ei!

| AleD a răspuns:

Daca e o dragoste adevarata da(ca in povest, desi exista certuri daca persoanele se iubesc se iarta si iubesc in continuarehee hee), daca nu nu

| Karizma a răspuns:

Dragostea pote sa tina cat de mult va tine sufletul.Cu cat atractia voastra este mai mare cu atat va tine mai mult.CA sa puteti face acest lucru trebuie sa fiti de.acord in toate,sa nu aveti certuri foarte mari,sa nu va suparati unul pe altul degeaba si sa luati deciziile impreuna, astefl, de ce.sa nu tina o viatahappy

| TeIubesccc a răspuns:

Poate. depinde cat de aprinsa ebatting eyelashes

| PяInCєSs a răspuns:

Eu cred ca depinde de personalitatea fiecaruia. sunt oameni care fac orice pentru dragoste si alti care prefera bani. eu cred ca dragostea adevarata dureaza intr-adevar o viata dar poate ca ne obisnuim cu ea si nu ne mai dam seama daca e dragoste sau obisnuinta. parerea mea, acu nu stiu daca o fi asa

| ROCKERforever14 a răspuns:

Depinde cite o data da cite o data nu daca cele doua persoane se iubesc tare si au sute de lucruri in comun da daca se cearta si nu se inteleg nu

| Radu1 a răspuns:

Dragostea adevarata mereu dureaza o viata!

| Visionfree a răspuns:

Pe dracu', te crezi in filme?

| AdytzTheWolf a răspuns:

NU, nu cred ca dragostea poate sa dureze o viata, ca orce poveste orcat de frumoasa ar fi are un sfarsit, dragostea nu poate sa dureze o viata dar nici sa nu dureze deloc, dupa un timp intervine o cearta si va despartiti dar daca va este sortit sa fiti impreuna va veti impaca si povestea va incepe de la inceput, Funda?