| maryelena a întrebat:

Dumnezeu exista cu adevarat? Eu cred ca exista dar unele persoane ma fac sa cred ca nu exista. Pana la urma exista sau nu? Vreau si eu sa stiu adevarul.

Răspuns Câştigător
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Normal ca exista Dumnezeu. Daca EL nu ar fi existat, nimic din ce exista nu ar fi existat.Nu trebuie sa te lasi influentata de nimeni, ceea ce crezi tu cu adevarat este cel mai important.Asculta`L si urmeaza`L pe Dumnezeu, crede in EL iar astfel vei fi rasplatit.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal eu cred in Dumnezeu! Dar sora mea nu! Eu ii zic ca el a creat Universul dar ea zice ca s-a creat prin Big Ban Daca n-o sa crezi o sa fii dezamagita pentru ca el exista, e peste tot, e aerul pe care-l respiram, pamantul, apa, tot!

| RougeEttiquete a răspuns:

Cum zice daniela.

| sdaniel a răspuns:

Nu stiu cum il cheama, dar stiu ca cineva a vrut sa ma tina in viata pana acum si desigur cu ajutorul meu.

| andreiutz57 a răspuns:

Adevarul este ca exista doar trebuie sa il gasesti i inimata si sa te rogi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca exista ca daca nu nu ai fi pe pamant nu ai fi in viata nu ai face nimica fara dumnezeu iel tio dat viata fara el ai fi un pumn de tarana fara rost in aier caci iel teo creat iel tio dat viata si pentru asa trebuie sa crezi

| catalin_3941 a răspuns:

Parerea mea este ca Dumnezeu exista cu adevarat.Mereu stau si ma gandesc cand toti oamenii o sa moara; ma gandesc ca nu o sa mai existam niciodata si asta ma sperie rau.Dar mereu merg la Biserica sau ma gandesc ca daca o sa murim o sa ajungem acolo sus la Dumnezeu si o sa aiba grija de noi.Bineateles ca nu toata lumea ajunge la Dumnezeu.