| anonim_4396 a întrebat:

Dupa voi, cum credeti ca ar trebui sa se comporte o fata de 15 ani?
[prin comportament ma refer la tot - aspect, etc.]

7 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nimic special. Desi normalitatea ar putea fi diferita pentru unii si altii asta nu inseamna ca ii impune cineva cum sa se comporte, cum sa se machieza, cum sa se imbrace etc. pentru ca asta ar insemna sa fie prea trasa la indigo. De exemplu, daca fata vrea sa aiba parul scurt sau sa se macheze e ok, dar trebuie sa se conformeze intr-o anumita masura si cu societatea, predominand in acelasi timp si propria personalitate.
La comportament trebuie sa ai mai multa grija decat la tinuta deoarece oamenii isi amintesc "imaginea" pe care a lasat-o, felul in care era. Nu trebuie sa fie usa de biserica, dar nici prea la indemana oricui. Peste ani poate o sa intrebe cineva: "O mai stii pe x? Tarfa de la coltu strazii." Pentru ca n-o sa mai zica nimeni "aia care se imbraca bine" Daca umbla cu vagabonzi asa o sa fie recunoscuta.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

La comportament sa fie ea. Naturala. Sa nu incerce sa fie fie ceea ce nu e. Adica fitoasa si mai stiu eu ce. Sa se comporte natural. Iar la aspect, aici depinde cum iti place tie sa te imbraci. Dar sa nu exagerezi daca de exemplu iti place rock-ul. Sa nu mergi cu veste din piele cu tepi sau altceva. Cel putin deocamdata la 15 ani.

| dianaandra1467 a răspuns:

Să fie cât mai naturală, nu cu toate fardurile și machiajurile încât să arate ca o împopoțonată. Să fnu înjure ca ciobanii de la stână, nu-i deloc manierat. Să nu-și facă toate tâmpeniile de poze gen : bot de rață, fund la vedere și etc. Să știe să dea altora sfaturi și să nu se enerveze ca un adult. Cât mai "simplă„.

| FrumoasaTa a răspuns:

Dupa mine o fata de 15 ani ar trebui sa arate in nici un fel extravagat.
La comportament as spune sa fie linistita dar cine este linistit.In fine sa nu fii nici intr-atit de cuminte dar nici ''nebuna'' ca sa zic asa.
Cred ca cam asta ar fi tot

| BonCoeur a răspuns:

Depinde de ceea ce preferi tu.La 15 ani poti fi o desavarsita pitipoanca cu tot felul de machiaje, rujuri, farduri etc si un comportament cu aere si fite de Dorobanti, dar poti sa fii si o desavarsita fire naturala.Care are incredere in ea, care se respecta si care nu isi calca pe demnitate indiferent de situatie.

| frumusica97my a răspuns:

Sa aiba incredere in ea si nu va mai trebui sa-i pese cum o vad ceilalti!
Primesc Funda?

| Ange a răspuns:

Bună! O fată de 15ani ar trebui să fie în primul și primul rând îngrijită adică să aibă o tinută normală, serioasă machiajul ei nu trebuie să fie niciodată prea strident eventual un fond de ten, creion și blush e suficient. După la nivelul comportament depinde de personalitatea fiecaruia eu cred că în general 15 ani e o vârstă destul de măricică și persoana respectiva trebuie sa fie matură, serioasa si cu capul pe umerii!