| ramonna a întrebat:

E adevarat ca un om mort (mai ales daca este din familie) poate vedea tot ce facem noi? si ca ne supravegheaza de acolo de sus?

18 răspunsuri:
| maka a răspuns:

Pai din cate am invatat eu la Religie...(cand faceam despre asa ceva) si din traditiile de la batrani, stiu ca orice suflet petrece inca 40 de zile dupa ce a murit in casa sa alaturi de familia sa! Deci mai mult ca sigur 40 de zile va supravegheaza si vegheaza asupra voastrahappy!

| coosmin24 a răspuns:

Da.Este adevarat. cel putin din cele aflate de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mama draga, cine poate se stie sigur asa ceva? Se spune ca avem fiecare ingerul lui, care are grija de noi, acolo sus.

| Daiana90 a răspuns:

Asta nimeni nu stie dar eu cred ca da... daca e in rai cu Dumnezeu, daca El ne poate vedea atunci si acea ruda care a murit ne vede.thinking asta e parerea meahappy

| NICUnoscut a răspuns:

Asta numa in prima zi... dupa care viziteaza 3 zile raiul si restul de 36 iadul, asa am inteles.Iti dai seama ca omul dupa ce ajunge in rai sau in iad nu mai are timp pentru viata reala.big grin

| lifeistough a răspuns:

Nu, depinde de ce anume crezi!

| Lawrence a răspuns:

Părerea mea este că da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a venit nimeni de acolo sa ne spuna, asa ca nu avem de unde sa stimwinking

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

rolling on the floor nho abia astept sa mor ca s vad tot ce fac prietenii mei(fete-baieti) daca ar fi asa demult m-as fi sinucis ca sa i demasc pe totilaughingrolling on the floor

| johnny_1840 a răspuns:

In mod normal nu si mai mult ca sigur ca nu, odata morti oamenii nu mai pot face nimic!

| nosferatu a răspuns:

Nu stiu. nu am murit niciodata laughing

| camelia1812 a răspuns:

Nu stie nimeni asta doar Dumnezeu dar este bine sa crezi ca ai un inger pazitor acolo sus...ai sentimentul ca este cu tine peste tot, iti poarta noroc si te sustine. eu asta cred big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stie nimeni acesta intrebare dar eu as spune ca da:->parerea meabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama, inseamna ca e plictiseala mare prin Raiul ala, daca stau toata ziua si se holbeaza la noi. Nasol, nasol.
Dar daca ajung in Iad?

lolita
| lolita a răspuns:

Nimeni nu stie sigur, nu exista dovezi. eu nu cred ca mai exista ceva dupa moarte.

| Razvan a răspuns:

E o vorba mare:"Mortii cu mortii, vii cu vii"
N-ar mai avea parte de liniste daca s-ar uita la noi.Ar fi cam dureros sa vezi cat de repede esti uitatwinking

| Gospell a răspuns:

Presupun ca da... Dar te asigur ca Dumnezeu te vede in fiecare zi, iar daca acea persoana a fost buna la suflet si te-a iubit cu siguranta te vede.