| alexx102428 a întrebat:

Este adevarat ca daca nu ei examenul de Bacalaureat ai facut degeaba liceul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este adevarat.
Bac-ul iti trebuie DOAR daca vrei sa mergi si la facultate.
Pentru orice alte meserii este suficient ca ai liceul terminat si poti merge la cursuri de calificare.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, macar ai 12 clase, te mai angajezi undeva. Cu 8 clase, in afara de sapat santuri nu stiu unde te mai baga.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci dupa liceu. Obligatoriu este sa ai 10 clase.

| 1WizKhalifa a răspuns:

Nu e adevărat, poți sa faci calificări și unii angajatorii cer ca liceul sa fie terminat, plus dacă ai făcut un liceu tehnologic ai și diploma în domeniuwinking