| JustEdy a întrebat:

Esti Credincios? Crezi in Dumnezeu? Mergi LA biserica? TI post?

Răspuns Câştigător
| ramona_5984 a răspuns:

Pai. eu una cred ca sunt. Dumnezeu exista! am vazut asta de multe ori! da merg si la Biserica,,, iar despre postthinking cele importante,, pentru ca degeaba tii un post daca inima sh gandurile tale sunt otravite cu ranchiuna la adresa altora,,, atunci cand tii post trebuie sa ai inima deschisa.
deci daca te decizi sa tii un post incearca sa fii impacat cu cei din jur!
sper ca vei tine cont de sfatul meuwinking

12 răspunsuri:
| Fvn a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu sub forma pe care Biserica ni-l prezinta. Intr-adevar, cred intr-o forta si energie puternica, dar nu divina.

| Radioactive a răspuns:

Sunt, cred, nu prea merg si nu, nu tin post.

| Progeniturã a răspuns:

Nu nu nu nu.

| ioanaily a răspuns:

Da sunt... Da normal ca cred el ne. a format pe noi si ne indruma unde este bine, si unde este rau happy. Pai mai merg si eu uneori cu colegi si singura happy. Pai post nu prea... dar in anumite zile mai tin ca miercurea si vinerea happy de ce ai pus o astfel de intrebare?!

| r0xyna a răspuns:

Da da da da laughing

| cryna a răspuns:

Cred in Dumnezeu, din pacate nu merg prea des la biserica[n-am fost de luni bune]tin de obicei cateva saptamani din postul de Paste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As credincios, cred in Dumnezeu, nu merg la biserica si nu tin post big grin

| JaJe a răspuns:

Sunt credincios? - nu stiu, nu cred
Cred in Dumnezeu? - hmm. uneori da, alteori nu. dar mai mult nu
Merg la biserica? - doar la nunti si botezuri
Tin post? - n-am tinut in viata mea post.

| Roxidd19 a răspuns:

Da da nu prea cateodata

| dreamout a răspuns:

Cred ca da (cel putin asa scrie in certificat, ca sunt crestin-ortodoxa:p)
Stiu ca exista o putere divina, insa cateodata ma indoiesc de existenta sa:p De ce atunci(adica acumtongue) cand am mare nevoie de ajutor, nu ma ajuta nimeni?tongue
Merg la biserica, dar e mai mult o conditie (ceausismee dom`le) de a merge si la disco (Asa ca o data pe luna trebuie si la bisericahappy )
Post.hmm.am tinut un fel de post, dar mai mult dieta. Insa din punct de vedere religios, a fost posthappy

Dar care e esenta intrebarii?:-s

| mattjohn a răspuns:

Nu... raspuns pentru toate. Desi cred ca... sunt mai "curat" decat toti cei care au mers la biserica o viata intreaga laughing.
Conceptia mea despre toate chestiile astea, sunt ca au fost inventate de oameni. Nu cred ca daca te spovedesti, mergi la biserica, te rogi etc., scapi intr-un fel sau altul de pacate.

| さいゆき a răspuns:

1. Nu prea sunt credincioasa.
2. Nu cred, stiu foarte bine ca nu exista. Dumnezeu e doar imaginatia unor oameni care au vrut sa defineasca o creatura superioara noua.

3. Foarte rar, de fapt ma duc de Pasti dar si atunci numai pentru ca vrea bunica mea sa merg cu ea.

4. Nu