| alexx102428 a întrebat:

Eu din pacate sunt nascut la 28 saptamani si am handicap fizic. Vreau sa intreb oamenii care pot merge ce simt ei cand merg si cand stau in picioare?

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Un orb ar putea să te întrebe : tu ce simți când te uiți la ceva? Sau un om paralizat te poate întreba : tu cum te simți când te miști?
. Dacă stau în picioare prea mult timp simt durere. Dar în mare parte nu simți prea multe, picioarele oricum sunt obișnuite cu greutatea corpului, mai ales dacă porți și încălțăminte nu ai ce să simți. Plus că de multe ori atunci când merg nici nu mă gândesc la fiecare pas, mersul devine ceva automat, poți merge pe stradă fără să te gândești măcar o secundă la cum să-ți miști picioarele, și dacă o faci mai rău strici treaba.

| Golyat18 a răspuns:

Nimic deosebit cam ce simti tu cand folosesti mainile, cand mergem iar cand stam in picioare simtim putin foarte putin incordati muschii iar de multe ori mersul e un automatism pentru ca facem asta toata ziua de asta nu suntem foarte concetrati "vai sa nu ma impiedic, sa nu cad" astea din punct de vedere fizic.
Psihic sincer eu ma simt putin liber simt fiecare pas pentru ca la fiecare pas am un mic mic mic balans

| KlibrDM a răspuns:

Nu e nimic special pentru noi, dar pentru tine cu siguranta ar fi.

| RosuStefaniaTeodora a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine. Buna sunt Stefania. Cand mergi simti o placer ca si cum ai atinge pamantul si daca stai pre mult in picioare te dor.